Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le magam a...

Hogyan szoktassam le magam a sportfogadásról?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egyszerű eset,mert nem voltam mindig lúzer.Korábban évekig sikeresen csináltam,de az utóbbi években valami megváltozott.Elhagyott a szerencsém vagy türelmetlen lettem,de már jó hosszú ideje veszteséges vagyok és nem bírok kilábalni belőle.Látszólag mindent ugyanúgy csinálok a végeredmény mégis más.A Bet365 túlkínálata egyszerre átok és áldás,ha éppen van pénzem folyton fogadni akarok.Már telitűzdeltem a szobám falát óvatosságra intő transzparensekkel,de a jónak tűnő meccsekre mindig elcsábulok és sok a jónak tűnő meccs.Rövid időre belelendülök néha,ilyenkor tudom kontrolálni az eseményeket,de a vége mindig az összeomlás.Néhány nap bűntudat és önmarcangolás után visszatér az önbizalmam és elhatározom,hogy legközelebb sikerül,de egyre több pénzt kellene visszanyernem így hosszabb és hosszabb ideig kellene kitartani a kiegyensúlyozottságomnak.

Az ideális állapot az lenne ha napi 3-4 óra játékkal folyamatosan nyereséges tudnék maradni.Ha ezt a régen bírtokolt képességemet nem tudom visszaszerezni akkor teljesen le kellene szoknom mielőtt begolyózok vagy becsődölök.



2013. márc. 14. 23:35
 1/8 anonim ***** válasza:
szenvedélybeteg vagy. te döntöd el, tönkre mész, vagy a pszichiátriára...
2013. márc. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hú ez jó példa nekem mert tippmix fan vagyok de sokat vesztek. :D 19/f kicsiket rakok max 1000 ft de akkor is egy diáknak elég az is. :D
2013. márc. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mennyivel szoktál játszani? :D
2013. márc. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A betegség lefolyása nagy vonalakban 4 fázisú;

1: "nyerő időszak" . Ilyenkor a játékos jelentős nyerési szériákat él át és többek között ez okozza a későbbi addikciót, hiszen a könnyen jött lóvé, mindenki számára hívogató. Ilyenkor jellemző a veszteség tagadása, degradálása, figyelmen kívül hagyása...

2: "veszteség időszaka". Gyakran egy nemvárt komoly veszteség indítja ezt a szakaszt. Kitérő: Itt elkülönülnek már a szenvedélybetegek és az "egészséges" emberek reakciói, gondolatai. Míg egy átlagos szerencsejátékos a veszteséget kellemetlen, szorongással teli élményként éli meg, addig a szenvedélybeteg "sorscsapásként".

Visszatérve, ilyenkor indul meg még jobban a lavina a veszteségek visszaszerzésére irányultan, tehát a további játék, nyerési lehetőségek hajszolása.

(Ilyenkor kezdődnek a hazudozások is a család, barátok előtt)

3: A "kétségbeesés időszaka". Ilyenkor kifogynak már a kölcsönforrások és teljessé válik az anyagi csőd. A lejmolt pénzért sorban állnak, ami stresszkeltő és úgy az egész szituációból a legegyszerűbb út az illegalitás irányába tereli az immár szenvedélybetegnek mondható embert.

4: A "feladás vagy reménytelenség" szakasza. Itt már feladják a játékosok a "mindent visszanyerek" irracionális fantáziát. A szerencsejáték ugyan fennmarad még, de már csak az "akcióban lét" a fontos.


Kezelés: gyógyszeres, vagy terápiás. Remélhetőleg nem ennyire előrehaladott a dolog ez esetben, illetve a "betegség" tudat jelenléte is fontos.

Érdemes megbarátkozni azzal a gondolattal, amit a kognitív terápiákon tanítanának meg, mégpedig: Azon irracionális hit korrigálása, hogy a random/véletlenszerű események fölött nem tudunk kontrollt gyakorolni. Hiába ért valaki nagyon a kombinatorikához, az esélye semmivel sem lesz nagyobb egy átlagos embernél például (!) a rulettezés során.

2013. márc. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezt a klisét nem lehet minden emberre rápasszítani,persze néhány dolog rám is igaz a felsoroltakból,de összességében ez nem én vagyok.

Egy csoportterápiától csak betegebb lennék,mert az mindig azoknak használ akik a legrosszabb állapotban vannak.

Nem árt különbséget tenni a rulett és a sportfogadás között,mert én soha nem a vak szerencsére bíztam a pénzem.Mindkettőn lehet veszíteni és mindkettőnek lehet rabja az ember,de a nyerési esélyek közel sem egyenlőek.

Azért köszönöm a segítő szándékot,nem tagadom a probléma meglétét,de nem hiszem,hogy ez a megoldás.

2013. márc. 15. 01:52
 6/8 Dogmatix91 ***** válasza:
Verd el az összes pénzedet, menj csődbe. Számolgatni kelljen az aprót, hogy elég lesz e kenyérre. Ha onnan felállsz akkor minden fillért becsülni fogsz. Ilyen egy fa.szságot. Keress normális hobbit ne ilyen lósz.art! Tiltsd le a fiókodat a p.icsába és ha játszani támad kedved inkább add egy megbízható rokonodnak a pénzed aki majd visszaadja a teljes összeget, ha már leszoktál.
2013. márc. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hookuszpook ***** válasza:
20%

Úgyis sokszor emlegetik mostanában az "unortodox" szót. Mintha magyarul ezt nem lehetne értelmesen kifejezni. Nekem ez valami olyasmit jelent, hogy "nem szokványos". Lehet, hogy ezt rosszul tudom, de én egy nem szokványos gyógymódot javasolnék neked. Ahol a kecske is jóllakik, azaz fogadhatsz, de ennek ellenére megmarad a káposzta is, sőt, több lesz, legalább havi 2-300 Euróval.

Fogadjál úgy, hogy biztosan ne veszítsél. Bármennyire is nem hiszed, lehetséges. Tudok adni egy webcímet, ahol olvashatsz erről, de itt nem írhatom le a linket, mert kitilthatnak érte. Ha érdekel, írj privátban.

2013. márc. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Add át nekem a számládat, majd én profitot csinálok rajta! :)


Referencia : [link]

2013. márc. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!