Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a hosszútáv...

Nanananana kérdése:

Mit gondoltok a hosszútáv futás melletti tömegnövelésről? Azt olvastam a hosszútáv futás izomtömegvesztéssel jár, de ezt ki lehet védeni megfelelő táplálkozással és ha igen milyennel?

Figyelt kérdés
Mert szeretnék felszedni pár kiló izmot, akár egy pár perccel rosszabb időeredmény kárára is! Két barátommal elhatároztuk, hogy a nagyatádi Ironman-en indulunk váltóként. Én fogom lefutni a maraton részét és ennek megfelelően már egy hónapja csinálok heti 5 futásos edzéstervet (edzésonline-on találtam). Ezzel egyidejűleg szeretnék tömeget is növelni mivel 190cm magaságom mellé 78kg vagyok. Saját testsúlyos edzéseket egy hónapja csinálok, elég rendszeresen és mellé napi 2 adag tejsavófehérjét iszom. Ha nem leszek profi maratonista :D akkor ez az izomtömegvesztés ezek mellett a feltételek mellet jelentkezni fog, vagy jelentősen gátolja majd az izomépítést?

2013. márc. 20. 17:12
 1/2 anonim válasza:
A kettő nem igen fér össze egymással.
2013. márc. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De melyik izomcsoport kezdene leépülni a futás hatására, ha elég fehérjét viszek be és rendszeresen edzem? A futás energiaszükségletét a bevitt szénhidráttal finanszírozom, ha több fehérjét viszek be és akár karra, törzsre, felsőtestre edzem a futás mellett, annak nem kéne megjelennie?
2013. márc. 21. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!