Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Konditerembe járók! Milyen...

Konditerembe járók! Milyen erőlétet, izomzatot lehet elérni a lent leírt edzőtermi edzéssel?

Figyelt kérdés

15 perc taposó gép, 10-es fokozat

15 perc ellipszis járó, 10-es fokozat

20 perc futás, 10-es fokozat


120 felülés

tárogatóban 6 perces súlyemelgetés 25 kg-val


Szerintetek ez elég a formásodáshoz, izmosodáshoz? 22 éves lány vagyok.



2013. márc. 18. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:

(:

Kb sikerült összehoznod egy teljesen hasznavehetetlen sztereotip romhalmazt, először inkább olvasgatnod kéne a témában, és csak utána tervezgetni. Ez így totál következetlen, összevissza és értelmetlen.


[link]

És a szemléletváltáshoz: [link] (: A képek alatt vannak a cikkek.

2013. márc. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
:D Köszönöm szépen a tippeket, mindenképpen elolvasom, amiket linkeltél. Viszont tudnod kell, hogy azért csinálok ilyen kis lagymi dolgokat, mert nem szeretnék kockás hasat, vagy bicepszet, csak olyan egészséges kis izmot, feszesedni.
2013. márc. 18. 20:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, jaj. Na olvassál csak, de tényleg, nem ellébecolni, mert nem jutsz így sehova. Oké, hogy nem akarsz semmit (kockás bicepszet, vagy sima bicepszet? mert bicepszed már van, a kar hajlítóizma, szar lenne ha nem lenne), de így pont ezt a semmit fogod csak elérni. Az izommunka nem kumulatív, sok kicsit nem ér fel kevés naggyal. A formákat az izmok adják, tehát kell izmot növelni. Az izom pedig csak terhelés hatására nő, és csak az, amelyik terhelve van, tehát tök hiába futópadozol napestig, meg tárogatsz (na ez hogy jött, hogy mér pont ez?), a tested fele teljesen kimarad. Bizony, nem csak a lábad létezik, hiába vagy nő. Már csak a krónikus hátfájást elkerülendő érdemes edzeni a törzsmerevítő izmokat, de esztétikailag is sokkkkal jobban mutat egy egyenes tartású csaj, mint valami görbe hátú, beesett vállú girhes liba. Ja, és a formásodás meg feszesedés szavakat felejtsd el, mert nem léteznek. Izmosodás van és fogyás, nem egyszerre. Túl izmos meg nem tudsz lenni, kb még ha akarnál sem. De a minimális izmokhoz is jól kell edzeni, ez nem úgy működik, hogy akkor lébecolhatsz.


[link]

2013. márc. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az utolsó linket különösen köszönöm! Az egyik sportoló ismerősöm mondta, hogy elég sokszor kis súllyal gyakorolnom, de akkor váltok kevesebb, nehezebb gyakorlatra. Igazából a tárogatás úgy jött, hogy a teremben, ahova járok, a felszerelés több mint fele férfiaknak van, tehát arra van sok eszköz, hogy nagy izmos kart, hátat lehessen elérni. Valóban rosszul mondtam a bicepsszel kapcsolatosakat, igazából arra gondoltam, hogy kirajzolódó karizomra nem vágyok, olyan muszklira, ha érted mire gondolok. Szoktam elvétve hátra is edzeni, ilyenkor a karom is mozog.


Amúgy ilyen alakot szeretnék:


[link]


Ez nem olyan kigyúrt, de nagyon szép szerintem.

2013. márc. 18. 20:44
 5/10 anonim ***** válasza:

Jajj:D

Nincsenek külön férfi meg női gépek, egy eszköz arra való, hogy megdolgoztasson egy adott izomcsoportot, és a férfiak és nők izomzata ugyanolyan, ugyanazok az izmaik vannak. A fejlődés legalább ekkora (vagy nagyobb) hányada az étkezésen múlik, avagy ha nem eszel mellé jól (tömegnövelő étrendszerűség) semmi nem fog történni. Az izmot úgy lehet növekedésre serkenteni, ha a tűréshatárát feszegetjük, a férfiak azért tudnak izmosabbak lenni, mert több bennük a tesztoszteron, erősebbek, jobban meg tudják terhelni az izmaikat, és jobban is fejlődnek. De neked ettől nőként ugyanúgy kell edzened, neked is a tűréshatárod kell feszegetned minden gyakorlatnál, de mivel benned jóóóóval kevesebb (50ed rész) a tesztoszteron, nem lesz akkora a fejlődés, mint a férfiaknál. Kevesebbet is bírsz el. De mindig a maximumra törekedj. A kis súlyokat el kell felejteni (kis súly=amivel sok-sok-sok ismétlést tudsz csinálni. Sasának pont nemrég volt erről egy nagyon jó cikke).


A kép, amit linkeltél inkább veszélyesen anorexiás, mintsem izmos, semmi izom nincs rajta, de zsír se, és így úgy néz ki, mint valami pálcikaember, amit az ovisok rajzolnak, de hát ízlések és pofonok, mindenesetre nem tűnik túl egészségesnek... ha alapból nem ilyen vékony az alkatod, akkor cseszheted. Mellesleg szerintem visszataszító :D De ez egyéni szocprobléma.

Rákerestem a sportos csajra guglin, ezt adta ki elsőnek, szerintem teljesen jó: [link]


de ha még kételkednél: [link] Na, milyen?

.

.

.

többszörös fekvenyomó bajnok :D

2013. márc. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon csinik a csajok, akiket linkeltél. Főleg ez a Viktória, ezen a képen is nagyon jól néz ki:


[link]


Nekem azért tetszik a lány alakja, amit linkeltem, és lehet azért, mert én is hasonló felépítésű vagyok mint ő, csak alacsonyabb. Én női szemmel azt látom, hogy feszesek a lábai, igaz elég vékonyak, de az enyém is ilyen, és szép lapos hasa van, kockák nélkül, 3 izomcsíkkal. És a feszesedést úgy értem, hogy rugalmas, nem plötyi valakinek a teste, nincsen rajta narancsbőr, és nem rezeg, mint egy puding :) A férfigépeket pedig úgy értem, hogy vannak gépek, amiket inkább férfiak szoktak többet használni, lányok sokkal kevésbé. Így például a kerek popsit elősegítő lábemelések is nőies gyakorlatok, hiszen kevés fiú szokta ezeket rendszeresen, huzamosabb ideig csinálni.


A cikk, amit mondtál a nagyobb súlyokról nagyon hasznos volt, kb ez volt az első bejegyzés, amit elolvastam a blogon :)

2013. márc. 18. 21:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Na, éljen fejlődőképes vagy, ez jó :D Egy csodás világ tárul fel előtted éppen.


A hasizom egy olyan dolog, ami adott, egyik embernek ilyen formájú ott az izom, a másiknak meg másmilyen, változtatni nem lehet rajta. Lehet neked előbb kezd el vízszintesen csíkozódni, kockásodni, mint úgy kinézni, ahogy a képen, ez van sajna. Persze ha egyáltalán látszódni fog, mert ahhoz elég alacsony testzsírszázalék kell, meg persze izom, hogy legyen mi látszódjon. :D


Amúgy a guggolás, főleg a széles terpeszű, jobb feneket csinál, mint bármelyik lábemelgetés :P És férfiaknak is kéne lábazniuk rendesen, guggolgatni, kitörni, de igazából sajnos tényleg megfigyelhető ez a szétosztott tendencia, hogy az egyik nem csak az egyik csoport, a másik meg a másik csoport gépeket használja, pedig mindkettőt lenne az ideális.

2013. márc. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát nem vagyok túl zsíros, 168cm-hez vagyok összesen 54 kiló, és inkább csípőre szokott menni a zsír. Gugolni néha szoktam, általában a nyakam mögé teszek súlyt, és úgy csinálom, azt mondták, hogy így hatásosabb. Sajnos nem vagyok egyáltalán otthon ezekben a dolgokban, mert mindig rossz voltam tesiből, de a legjobb barátnőmnek csodás alakja van, és ez engem is ösztönzött, hogy eljárjak edzeni. Egyébként ő szobatornát csinált nagyon sokáig különösebb súlyok nélkül, csak nagyon megunta a gimi alatt, és mióta egyetemre járunk váltott a teremre.


És tudnál mutatni olyan képet is, ami szerinted már túlzás egy nőnek? Csak kíváncsi vagyok a véleményedre.

2013. márc. 18. 22:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értek az ilyesmi alakmeghatározáshoz, nem is nagyon lehet, mert még kéne a testzsírszázalék, hogy kb alakot lehessen belőle levonni.


Hű, hát én úgy vagyok vele, hogy amíg egy nő naturál, addig baj nem lehet :D Ez azt jelenti, hogy amíg nem szúrja magát, vesz be szteroidot, kokszot, azaz hormontartalmú gyógyszerészeti készítményeket. A boltban kapható tápkiegekkel semmi baj nincsen. Jó, akad olyan alkatú csaj, aki alapból nem tetszik (pl. a birkózóalkatúak :D, meg aki csak simán olyan, én spec a homokóraalakra bukom :D), de ha egy alapból szép lány elkezd edzeni, nem hiszem, hogy tudna olyan szintet elérni, ami már túlzás. Számomra legalábbis biztosan. Akiket versenyeken látni, a testépítők, a nagyon izmosak biztos szteroidoznak, a physiquésok talán, de nagyon-nagyon le vannak szálkásodva, csak a verseny idejére tudják tartani ezt a megterhelő állapotot, az év többi részében természetesen zsírosabbak, nem ennyire szárazak.

2013. márc. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaid, és türelmed, mindenhova megy a zöld kéz :)
2013. márc. 18. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!