Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire egészséges/egészségte...

Mennyire egészséges/egészségtelen napi 2-3 óra, néha több sportolás?

Figyelt kérdés
Hétvégén viszont többnyire pihenő. Nagyon szeretek sportolni de még csak kb fél éve kezdtem el intenzívebben.

#sport #move your body
2013. márc. 31. 11:47
 1/8 anonim válasza:
Ha megeszed mellé a megfelelő napi kaja mennyiséget és minőséget. Változatos és helyes az étrended akkor persze, hogy egészséges. De kell hetente egyszer min. 1 de inkább 2-3 pihenőnap! Mit sportolsz?
2013. márc. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szombat vasárnap általában pihenek, vagy csak izomzatra edzek. Evés nem olyan változatos, hús hússal, kenyér krumpli rizs, sajnos kevés zöldség de azért azt is szoktam.

Kűzdősportolok amúgy.

2013. márc. 31. 12:14
 3/8 poiu ***** válasza:
Napi több óra nagyon intenzív mozgás nem egészséges. A küzdősportokhoz viszont rengeteg technikát kell tanulni, gyakorolni. Ha így van, akkor nem vészes.
2013. márc. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Linkoln ***** válasza:

Jah, az intenzitáson múlik. Az alapelv:

Ha strapálod az izmot, az strapálódik. A semmiből nem regerenálja magát, így értelem szerűen adni kell neki mindent ami kell, minél jobb minél megfelelőbb mennyiség annál gyorsabban regerenálódik. Az élsportolók kiegészítő szerekkel tuningolják a regerenálódást azért strapálhatják magukat többet.

Ha fél éve alapozol az jó, van alapja. Ha nem nagyon intenzív a sport, nagyon jó. A legjobb. A legjobb az hogy a maximumot strapálod amit még lehet.

Ha sok, akkor visszafelé fejlődsz és kiégsz. Hónapokat kell lazsálnod mire újra feledzheted magad oda ahol jártál.

De ezt érzed, nézd meg a kiégés tüneteit.

Fő tünete a fáradtság. Nah meg az hogy nem fejlődsz... :D Sőt elkezdessz lemaradni a rekordjaidtól.

Egyél sok vitamint is, zöldségeket. Hús hússal mehet, kenyér is simán.

Ne hidj a meséknek hogy jaaaj kenyér? Hülyevagy? :D Olyan mint a nőknél a modellek akik napi 3 almát esznek.

Ha napi 3 órát sportolsz, akkor olyan észrevehetetlen a sertés meg csirke közötti különbség hogy még egy megfázás is hátrébb dob.. De zöldségeket egyél, meg egy egy gyümölcsöt naponta. Ezzel a regerenálódási időt csökkented.

Keress rá a kiégés üneteire!

Keress rá hogy hogy lehet regerenálódát gyorsítani!

És bizonyosodj meg róla hogy rendszeres vagy és jól végzed a sportot.

2013. márc. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szép, kerek válasz. :)

Nem tudom ennyire strapálom esetleg túl magam, nem szoktam fáradt lenni csak a lábam szokott fájni itt-ott de az mindig elmúlik meg néha csak a sok nyújtás miatt fáj. Eléggé feldobott szoktam lenni bár főleg szellemileg szerintem :D majd próbálok több gyümölcsöt enni... erősödtem is amúgy de izmot nem szándékozom annyira építeni mert a súlycsoportom tetejében vagyok kb és amúgy is elég szálkás vagyok, nemigen van háj.

2013. márc. 31. 20:38
 6/8 poiu ***** válasza:
Akkor az van, amit gondoltam. Sok nyújtás stb. alacsony intenzitású mozgás nyugodtan mehet, gondolom az intenzív része nem több napi fél-egy óránál. A több gyümölccsel nem sokra mész, több hús kellene.
2013. ápr. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Linkoln ***** válasza:

Gyümölcs sem árt :P Nem kell sok. Zöldség mehet. Hús része elég fontos a regerenáláshoz, de ahhoz ugyan úgy kell a vitamin, az ásványok, meg hogy a szervezet megfelelően müködjön.

Ha Szellemileg friss vagy, és péntekre nem vagy teljesen kimerülve, akkor nincs gond. Csak így tovább, egézséges.

2013. ápr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 poiu ***** válasza:
Igen, áldásunk.
2013. ápr. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!