Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet egyszerre súlyzós és...

Lehet egyszerre súlyzós és aerob edzést csinálni? Van értelme?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy egyszerre, hogy mondjuk heti 2-3x súlyzós edzés, és a többi napon heti 1-2x aerob. Így izmosodni is fogok és fogyni is egyszerre? (Már fogytam eddig kb. 12 kilót, és nem kifejezetten vékony akarok lenni, hanem inkább formás. Akkor ez megfelelne?)

2013. ápr. 7. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni naturálban, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).

De attól mehet a súlyzós mellé aerob, de a két cél egyszerre nem megy.

2013. ápr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha súlyzózok + aerob de mellé diétás az étrendem? Akkor nem is ér semmit a súlyzózás, vagy attól még erősebb leszek meg kicsit izmosabb? (Nem akarok nagy izmokat, lány vagyok)
2013. ápr. 7. 19:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Kezdőknél pár hétig- hónapig még előfordul, hogy izmosodsz is a diétás étrenddel is, de később ehhez tömegnövelő étrend kellene. Itt egy jó cikk:

[link]

2013. ápr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2013. ápr. 7. 19:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lanykent ha akarnal sem tudnal nagy izmokat csinalni, plane nem dieta kozben... de amugy ksjak nem ertem miert tartja fontosnak minden csaj odairni, hogy nem akar nagy izmokat, csak a fogyatekosok hiszik, hogyha noi edzes, akkor rogton tulzasba esett budibilder (bar igaz, ebbol sok van). Mi normalisak tudjuk, kb mit akar egy no :D
2013. ápr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
jaa, csak azért írtam, hogy nehogy azt higgyétek, hogy fiú vagyok és ki akarom b*szni magam :D
2013. ápr. 7. 20:44
 7/8 A kérdező kommentje:
mondjuk most, hogy nézem, nem igazán írnak olyat a fiúk, hogy 'formás' :D
2013. ápr. 7. 20:45
 8/8 anonim ***** válasza:
O, en lattam mar egyszerketszer, de tenyleg inkabb lanyt indikalo szo :D
2013. ápr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!