Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg annyira fontos napi...

Tényleg annyira fontos napi 5x enni? Én csak napi egyszer bírok, akkor is keveset. Sosem vagyok éhes. Viszont szedek sokféle vitamint. Miért nem lehet egészséges aki keveset eszik?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen olvasom hogy a nem evés néha kifejezetten jót tesz. Elhűlve olvasgatom itt a kérdéseket, sokan még tízórait uzsonnát is esznek :O

Én még reggelit és vacsorát sem eszek soha, délben vagy délután eszek egy kevés főtt ételt vagy kenyeret virslivel, sajttal és ennyi. Gyümölcsöt, zöldséget, húst és tejterméket talán havonta hetente egyszer. Híznom kéne de egyszerűen nincs étvágyam, se kedvem, időm, erőm, pénzem vásárolni, főzőcskézni.. Kitalálhatnának már egy tablettát amit csak bekap az ember és egész napra le van tudva a kaja.


2012. okt. 1. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehetsz egészséges.


A kutatások ellentmondanak egymásnak napról napra, van ugyanis olyan kutatás mely a napi 5-6 étkezést ajánlja, viszont készültek már ezt az elméletet megcáfoló kutatások is, melyek szerint az inzulinra nincs jó hatással a gyakori evés és ez a kutatás szerint a hagyományos étkezés van előnyben, amely a nap 3 részére van osztva.

Viszont olyan kutatások is készültek már, amelyek a napi egyszeri étkezés mellett érvelnek.


Összegezve nagyon sok egymást cáfoló kutatásnak van érve és ellenérve is. Ilyenkor véleményem szerint egy alapvető dolgot kell figyelembe venni: a gyakorlat a legmegfelelőbb bizonyíték. És gyakorlatban minden ember másképp működik, éppen ezért adott személy étkezés szempontjából az alapokra kell összpontosítson ( tehát vitaminok, ásványi anyagok, stb. - ezeknek megkell maradnia, mert ezek azok a szükségletek amik mindenkiben közösek ) és az egyéb részletkérdések, hogy ki, mikor és mennyit eszik- efelől már az a legmegfelelőbb, ha mindenki a saját tapasztalata alapján dönti el, hogy milyen módon ossza be a napját táplálkozás szempontjából.


A kutatások egy szempontból legalább tiszta képet nyújtanak, ugyanis ha igaznak feltételezzük a különböző kutatásokat és ezzel együtt azt is, hogy különböző kutatások szerint az adott embercsoportok különbözőképpen fogynak le, illetve őrzik meg az egészségüket, akkor azt vonhatjuk le, hogy ha egyetlen dolgot is bizonyítanak ezek a kutatások akkor az az, hogy X személy nagyonis eltérő módon működhet Y személyhez képest.

Tehát igen, bizonyos részleteket ( jelen esetben az étkezések száma ) egyénileg lehet alakítani, annak alapján amit tapasztalunk, hogy nálunk működik, mert ha a lényeges alapokat amúgy betartjuk ( tehát egészséges táplálkozás, elegendő folyadék, rendszeres mozgás, stb. ), akkor nem lehetnek rossz következmények.

2012. okt. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én napi kétszer, max. néha háromszor szoktam enni. Mindig így volt. És köszönöm szépen, teljesen egészséges vagyok. :)
2012. okt. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sőt mostanában egyre több kutatás javasolja a heti 1-2 böjtnapot, igazodj ki rajtuk:) az mondjuk nyilvánvaló, hogy mondjuk amit te csinálsz, az neked nem célszerű, hisz te nem hízol tőle, pedig szeretnél. Ha nagyon akarsz, igyál tömegnövelő fehérjeturmixot, abban van szénhidrát is, meg fehérje is. Vagy űrhajóskaját:)
2012. okt. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2012. okt. 8. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!