Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha 2 nap után is izomlázam...

✮ʝօк&# kérdése:

Ha 2 nap után is izomlázam van (hát, mell) de ma jönne az edzés ugyanott, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Túledzés lesz ha ma is edzem?

2013. ápr. 21. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha már csak gyengén érzed, akkor mehet, de ha brutális izomláz van még, akkor kell még pihenő nap.
2013. ápr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

2 nap után miért jönne máris az edzés ugyanott? Egy hét után kell jönnie.

Izomláz ellen pedig:multivitamin komplex, amiből a C és B-vitaminok a legfontosabbak, megfelelő bemelegítés, megfelelő nyújtás, alvás ebben a sorrendben és persze az, hogy szabályosan edzel, nem akarsz túl nagy súlyokkal erőlködni, hanem pont akkorákkal, amikkel megy a 10-12 ismétlés szabályosan, de maximum csak ennyi. Végső esetben kenegetheted magad még sportkrémekkel is, azok is segíthetnek.

2013. ápr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ez így van, de kezdőknél még 2 hónapig három napos teljes testes edzés kell. Tehát itt lehet olyan, hogy kétnaponta ugyanaz van:


kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]

2013. ápr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja igen, arra nem gondoltam, hogy esetleg kezdő program szerint edzel, ez esetben nem szóltam. Viszont egy multikomplexszel extra B és C-vitaminnal a megfelelő folyadékbevitel mellett segíthetsz szerintem a legjobban magadon, ha az életviteled többi része már rendben van.
2013. ápr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Saját testsúlyos edzés. Edzéstervem: Kedd: Lábemelés, Guggolás, Magasugrás 2 lábbal és külön-külön is (tehát helyből felugrok egy platformról egy másikra), valamint törzset erősítő statikus tartások.

Csütörtök: Fekvőtámaszedzés, statikus tartások

Péntek: Húzódzkodóedzés, statikus gyakorlatok

Szombat: Keddi edzés

Vasárnap: Húzódzkodóedzés, Fekvőtámaszedzés, Statikus tartások


Ma vasárnap és még mindig érzem a hátam, mellem, persze nem erősen. Mi legyen?

2013. ápr. 21. 10:49
 6/11 A kérdező kommentje:
Hétfő, Szerda pihenőnapok mert ekkor csak este 7-től vagyok szabad..sulis vagyok.
2013. ápr. 21. 10:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Pihenj most egy napot, illetve arra ne eddz, ahol izomlázas.

Oszd el máshogy, hogy ne legyen kétnaponta ugyanaz az izomcsoport.

2013. ápr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha vasárnapra egyszerűen betennék egy bicepszedzést? Heti 1x elég lesz a hátat meg a mellet edzeni?
2013. ápr. 21. 11:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Elvileg elég lenne, viszont kérdés, hogy neked mi a célod. Ha a gyarapodás, akkor az egy izomcsoport egy héten egyszer való megedzésének elvét kell követni. Viszont sok saját testsúllyal edző, pl. a rúdtornászok ezt ennyire nem tartja be, mert neki az állóképesség fontosabb, hogy meg tudják csinálni az adott gyakorlatot, minél többször akár másnap, harmadnap is. Tehát ha bírod, nyugodtan csináld, majd hozzászokik a szervezeted. És nem győzöm hangsúlyozni:vitaminok :) Nekem is segítettek, próbáltam már velük és nélkülük és hidd el, akik szerint csak placebok, azok még nem próbálták őket.
2013. ápr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, ha a méret a lényeg, akkor elég heti egyszer megdolgozni az izmokat, de akkor keményen több gyakorlattal, kivéve vádli, has, az mehet többször. Viszont állóképességnél már heti többször is kell edzeni az izmokat.
2013. ápr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!