Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » [Fontos] Segítenének írni egy...

[Fontos] Segítenének írni egy edzéstervet?

Figyelt kérdés

Szóval hamarosan itt a nyár és kicsit formába akarom hozni magam, főleg kockás hasat akarok, nagyobb bicepszet mellizmot és nem csak a nyár miatt,

pl.: futásban (gondolok az ilyen 60m 800m 1km 5km 10km)

is gyorsabb akarok lenni és hosszabb távot legyek képes lefutni gyorsabban. Igazából nem is azzal van bajom, hogy elfáradok, hanem, hogy elkezd fájni a torkom a fejem és a hasam + alig kapok levegőt is :/, betegségem vagy valami allergiám nincs szóval jó lenne ezeket is fejleszteni.


-15 éves vagyok(fiú) 195cm magas és 85kg


Valaki legyen szíves írjon le egy edzéstervet a fenn említetek alapján, nem vagyok annyira kezdő már edzettem pár hónapot,de sajnos annak semmi eredménye se lett, inkább még rosszabb lett minden. Bár ennek oka az lehetett hogy nem tudtam, hogy kell szabályosan csinálni a dolgokat és én állítottam össze az edzéstervet.


Szóval ha valaki tudna egy jó edzésmódszert, amivel hamar jó kinézetett és állóképességet lehet szerezni annak szívesen várom a válaszát (Kondi terembe nem tudok sajnos elmenni nincs a közelben, de súlyzóim vannak itthon is!!

Előre is köszönöm !!



2013. ápr. 24. 17:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Segítenétek**
2013. ápr. 24. 17:34
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni naturálban, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).


kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]

2013. ápr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És futásra és hasra konkrétabbat nem tud valaki ? Először ezt a 2 szeretném fejleszteni ?



-Köszönöm a választ

2013. ápr. 24. 17:47
 4/5 anonim ***** válasza:

látom még más nem írt, így leírom a hasedzést is. Elég bőven heti 3 kemény hasedzés: lábemelés függeszkedve és hasprés 3-3 sorozat mindkét gyakorlatból.

A futást ne vidd túlzásba, ha izmosodni is akarsz. Abból is elég heti 3. Nem lehet mindent egyszerre: izmosodni, zsírt leadni, futásban fejlődni. Ez nem így működik sajnos.

De jó edzést kívánok.

2013. ápr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2013. júl. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!