Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem tudom rávenni magam...

Miért nem tudom rávenni magam a futásra? Pedig rendszeresen futottam. Bővebben lent! 19/L

Figyelt kérdés

5-6 évig mindennap futottam rendszeresen, és imádtam! De valami okból abba hagytam (nem is értem, miért), több, mint fél éve, hogy nem futok. 2 hónapja elterveztem, hogy holnap futok... de ebből mindig a majd holnap lesz. Szóval nem bírok elindulni. Ezelőtt sokszor jöttek velem futni, most viszont nem jönne senki, itt nem is ismerek senkit, mert felköltöztem BP-re. Pedig szeretnék futni nagyon, csak tanács kéne,

hogyan vegyem rá magam??

Hol találnék esetleg futótársat?

15. kerületben

19/L



2013. ápr. 25. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:

akkor válassz olyan edzés típust,aminek célja,gyakorlati haszna van és kihívás el is állít,miközben biztosítja a tökéletes fittséget is.

a futás,kocogás egy jó kiegészítés,de fő sportnak eléggé unalmas,ezért nem csoda,ha nem okoz kellően nagy kihívást és motivációt,fejlődésre való törekvést számodra.


mert ha lemennél mondjuk kickbox,vagy ökölvívó edzésre és ott jól szájon vág egy régebb óta oda járó csaj,akkor máris meglenne a motiváció,a harag,a bosszúvágy,ami tovább sarkalna az edzésekre a fejlődésre,hogy egy nap a dupláját add neki vissza.

2013. ápr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Így van, ne erőltesd ezt a futás dolgot. Az ember folyamatosan változik és természetes, hogy újabb kihívásokra vágyik. Régen szeretted a futást, de ma már lehet, nem ez a legtesthezállóbb neked. Próbálj ki más sportot, ami izglalmasnak tűnik számodra. A testmozgásnak csak úgy van értelme, ha örömöd leled benne, mert akkor biztosan nem hagyod abba és nem lefáraszt, hanem feltölt energiával. De ha vmi miatt mégis ragaszkodsz a futáshoz, javaslom úgy ösztönözd magad, hogy csinálj pl. intervallumfutást: váltogasd a futás intenzitását, vagy gyaloglással kombináld, esetleg más terepen fuss, vagy próbáld ki a hátizsákkal futást (erről olvashatsz bővebben a neten). Hajrá!
2013. ápr. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy csak ki kéne rugdalnod magad az ajtón. Ez ismerős. Jó itt ülni a gép előtt, van, hogy nehezen veszem rá magam, hogy elinduljak, de ha már rajtam a futós cucc, akkor nincs mese. Ha neked is csak ennyi a gondod, akkor erőszakold meg magad és indulj neki, lehet, utána könnyen menne a dolog, csak vissza kell rázódni. De persze az is lehet, hogy új sportra van szükséged, ez hamar kiderül majd.
2013. ápr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!