Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le akartam adni a felesleget...

Le akartam adni a felesleget magamról és alig ettem és emellett rendszeresen futottam -5 kg nál vagyok de ahasamon nem látszik viszont a lábam gyengül miért van ez?

Figyelt kérdés
Azt hallottam h ha fogyózik vki akk elsőnek az izmaiból fogy és h akkor lehet én a lábizmaimból fogytam 5 kg ot? mert pár sprint után bedurran régen nem így volt... meg ha ez az izomból fogyok dolog igaz h oldajm meg h a zsírból fogyjak ?
2011. okt. 4. 19:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez nem így van. Ha csak nem koplalsz, a leadott kilók nagyobb része a zsírból megy le. Ha aerob mozgást végzel (például kocogsz), akkor is zsírt égetsz. Lehet, hogy túlhajtottad magad, ezért elfáradtak az izmaid.
2011. okt. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát a suliban nem szoktam enni itthon meg 1x v 2x akk úgy látszik h ez kevés volt..
2011. okt. 4. 19:49
 3/13 anonim ***** válasza:
ha koplaltál, akkor megszabadultál az izmaidtól...ennyi
2011. okt. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

ha azt írta a kérdező, hogy alig evett, és ebben gondolom még kevesebb fehérje volt, akkor koplalt. és igen, akkor izomból ment le. persze nem feltétlen mind az 5 kg onnan, lehet pici zsírból, meg vízből is.

de ez, hogy gyengülsz, lehet a sima kajamegvonástól is. az meg, hogy nem látod (centi?) bizonyítja, hogy nem sok ment zsírból.


nem tudom hány kcalt eszel most, de próbáld meg belőni a súlytartó szinted. emeld minden héten 200 kcal-al a mennyiséget, és mikor elérted a súlytartót, egyél annyit kb még 2 hétig. Akkor persze visszamegy a maradék 5 kg, de onnan már tiszta lappal indulhatsz 500 kcal minusszal.

2011. okt. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A hasam 84 centi és sajna ez nem változott :S
2011. okt. 4. 20:22
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha a lábaidból fogytál volna, akkor vékonyabbak lennének, viszont nem azok. Inkább víz ment le és a beleid ürültek ki. Azért nem bírsz futni, mert nem eszel.


A fogyás nem volt látványos, a hízás majd az lesz, ha elkezdesz enni.

Hányszor kell még elmondani, leírni, hogy nem lehet koplalni?

2011. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

olyan kár hogy a futás marhára nem aerob edzés amire szükséged van. Mert ha a mozgást jól csinálnád akkor már csak a kajálást kéne kijavitani.


hatékony aerob ami során beindul a zsírégetés pl a séta, kb 1 órán át kell, kényelmes tempóban alacsony pulzussal így indul be a zsírégetés ahelyett hogy a könnyen hozzáférhető glikogénraktárakból fedeznénk a szükgéges energiát. Ha futsz akkor sok energia kell és gyorsan, a zsírt pedig sok idő lenne lebontani így ahhoz hozzá sem fog a szervezet.

2011. okt. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

kár hogy 1 óra séta nem kerül energiába. legalábbis.. elhanyagolható. és nevetséges 1,5 óra küzdősporthoz képest.


Kérdező, szerintem i tipikus koplalós a példád. sz.ar kajálással és kevés edzéssel meg miért menne le zsír? esetleg minimális, de pont hogy nem fog zsírt pazarolni a szervezet.

mit szólnál kiegyensúlyozott táplálkozáshoz fogyásért?

2011. okt. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Lehet hogy 1,5óra küzdősport olyan hatalmas energia igényű hogy már a zsírból fedezett rész is számottevő. De alapjáraton az intenzívebb mozgásformák nagyobb arányban azonnal felszabaduló energiát igényelnek. A gyaloglás nyilván kevesebb energiát igényel de egyáltalán nem elhanyagolható. testsúlytól, sebességtől függően párszáz kalória.Viszont ennek az energiának a nagyrészét a szervezet képes zsírból fedezni.Többek között azért mert a zsír lebontásához idő és rendeteg oxigén szükséges. A folyamat csak egy bizonyos gyorsasággal tud végbemenni, tehát a gyaloglás is tökéletesen elég.


Csak mellékesen jegyzem meg hogy mi emberek lusták vagyunk , kevesen válalnák be a küzdősportot, de a séta sokkkal jobban hangzik.

2011. okt. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
akkor embernek lenni szo.pás. ezek szerint én még időben kapcsoltam.
2011. okt. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!