Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi az ideális alkat boxhoz?

Mi az ideális alkat boxhoz?

Figyelt kérdés

Nagyjából mi az ideális testsúly egy boxolónak különböző magasságokhoz?

pl.: 175-180cm, 180-185, 185-190...



2013. ápr. 30. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Lényegtelen!!

4évet boxoltam én 174cm magas vagyok elértem benne egy két jó eredményt!

2013. ápr. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Simon0211 ***** válasza:
Elég széles skálán mozog. Lehetsz izmos állat is de lehet vékonyabb alkat is a lényeg úgyis a technikádon és a tehetségeden fog múlni. Egy boxolónak dinamikusnak kell lennie.
2013. ápr. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És nemhiába vannak a súlycsoportok sem. Azonos adott magassággal alkattól nagymértékben függően lehetnek emberek a skála különböző helyein.
2013. ápr. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Linkoln ***** válasza:

Mondjuk úgy hogy egy 185cm magas, 95kilós edzett izomzatú gyors ellenfél ellen nem sok járókelő szeretne kiállni.

Ha túl kicsi vagy akkor kevésbé vagy veszélyes. Ha túl magas vagy (200cm+) akkor is.

Persze a meccseken úgy is bekategorizálnak. De alapjában egy 185cm még fürge és izmos 85-95 kilós edzett emberi alkat az ideális.

2013. ápr. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Alapjában az alkat edzéssel/táplálkozással eléggé változtatható(főleg, hogy elég sok súlycsoport van), ami viszont előnyt jelenthet és nem igazán lehet befolyásolni az a karod hosszúsága. Ha a testmagasságodhoz/súlycsoportoban lévő többi emberhez képes aránylag hosszabb a kezed, akkor valamennyire előnyben vagy velük szemben.
2013. máj. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!