Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Intervall edzés helybenfutással?

Intervall edzés helybenfutással?

Figyelt kérdés
Itt ugye csak az intenzivitás a lényeg, tehát ha mindent beleadva futok helyben(magastérdemeléssel, hogy nehezebb legyen), akkor az ér valamit? Vagy ha túl könnyü akkor 1.5-2 perc "sprintet" nyomjak?

2013. máj. 13. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Ér valamit, de miért nem mész ki futni?
2013. máj. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Messze kevesebb energiát használsz fel, de minek bonyolítod túl? Menj ki, vagy ha nem tudsz, akkor van egy csomó helyigénytelenebb aerob mozgás is, amit kb. egy helyben is el tudsz végezni.
2013. máj. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

csak érdekelt, mert szerintem kicsit hülyének néznek az emberek, hogy fél percet sprintelek, aztân meg egyet sétàlok.

köszi a válaszokat!

2013. máj. 13. 19:40
 4/9 Linkoln ***** válasza:

Nem néznének hülyének, ha meg még is akkor nem ért hozzá, ne azzal foglalkozz.

Egyébként, sajnos nem igazán kivitelezhető rendes intervallumos edzés helybenfutással... Nem tudsz elég intenzíven futni. A combod lehet hogy max intenzitás közelében dolgozik, de a légzést szívverést nem fogja felgyorsítani kellőképp. Sokkal nagyobb teljesítményt adsz le rendes sprint közben. SOKKAL! És intervallumozás közben mindent me gkell tenni hogy a lehető legnagyobb teljesítményt add le. Főleg így hogy fél perces intervallumozást írtál. Annak az a lényege hogy a durván tarthatatlan tempónál durvábban dolgozol fél percet... Nagyon kemény. Helybenfutással, inkább olyan 8 perces periódusokra gondolnék. De én még sosem láttam embert helybenfutva intervallumozni, nem hiszem hogy megtenné amire hivatott.

2013. máj. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már nagyon nagy izomláz van a vádlimban, de csak ott. Az a baj, hogy érzem, hogy lehetne gyorsabban futnom, de nekem ez is kemény már nagyon a vêgére:S. Azért fél perccel csinálom, mert egy egészet nem tudok lesprintelni teljes eröböl. Pl. ha az iskolai 60m-t veszem teljes eröbedobásnak, akkor eddig mêg nem volt teljes eröbedobás. Melyiknek van több értelme? -nêhány sprintet futni de azt hatdcore-on(2-3at), vagy nem teljes eröböl, de nekem gyorsnak számító futásból többet (10-12-öt)
2013. máj. 13. 23:49
 6/9 Linkoln ***** válasza:

Attól függ hogy mi a cél.

Jól értem hogy te sebességet szeretnél növelni?

Amennyiben igen, akkor a legjobb az lenne ha elkezdenél futogatni mint ELSŐ lépés. Heti 4-5 nap lightos tempóval emelve a távot.

Majd kettő hónap elteltével úgymond felalapoztál. Megvan az alap technika, a váz! tudsz futni.


Ezután lehet növelni komolyabban az állóképességet amire egy fogyósnak nincs szüksége.

A sebességnöveléshez jó tüdő kell, erős szív, jó oxigén felvétel, és magas teljesítményű izomzat.

Ehhez jó táplálék kell, vitaminok valamelyest, és állóképesség növelés futással.

Ezt úgy képzeld hogy magas intenzitásra kapcsolod az edzést. Bemelegítessz majd egy olyan tempóval futsz amit alig bírsz tartani fél órán át. Ne cooper tempóval amit csak 12 percig bírsz ha bírsz, hanem kicsit lazább tempó amit kb fél órán át bírnál.

És kb ezt a fél órát fusd is le mint edzés. Ez alegmagasabb intenzitású futás ami még az aerob azaz nem oxigénhiányos állapotban történik. Ezzel tudod növelni az átlag sebességed, magát a futást edzeni.

Majd idővel lehet 2 hónapot intervallumozni, majd 3-4 hónapot pihentetni, és élvezni a hatását.

Az intervallumozással a maximum sebességed növeled, illetve maimum 12 percet bíró sebességedig minden távon sokat javulsz. Elnyújtod azt az időt amit futni tudsz úgy hogy oxigénhiányos az izomzat. Persze sokat javít rövidebb távon is, még a fél perces sprinteden is.


Mint említettem 3 intenzitáson intervalumozhatsz. nem kell max tempón mint a 60m. Csak akkor ha fél perces az intenzív szakasz akkor teljes erőből.


Továbbá: 2-3 periódus? Sajnos az kicsit kevés. Ketté szoktuk bontani.

3 periódus, aztán 5 perc laza futás, majd újra 3 periódus.

Idővel mehet 4-6 periódus is,a 2. hónap vége felé.

Tehát nem javaslom hogy intervallumozz, mert az csak akkor edz ha átléped az anaerob küszöböt, amit esélyes hogy nem lépsz át tehát csak futsz intenzíven.

Amivel az a baj hogy a futásnak az állandó egyenletesség fontos! A DINAMIKUSSÁG! Abban nem kellene megállni.


1. Egyél rendes kajákat, meg eleget.

2. Alapozz, szokd meg a futást

3. Edz állóképességre, intenzív futással.

4. intervallumozz fel (2 hónap)Ezt úgy szokás irányítani hogy júniusban végezzünk az intervallumozással, és akkor nyáron minden happy.

2013. máj. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!

Fogyás lenne a cél, de sportosnak mondanám magam. Tesiböl eddig 1 db 4-esem van (legutóbbi kúper 20méteren múlt) és futottunk màr egyszer kb fél órát, de meg se kottyant. A fél percnél így is nagyon intenzív nekem a futás.

182cm magas vagyok és 79 kiló.

2013. máj. 14. 14:53
 8/9 Linkoln ***** válasza:

Értem.

Intervallos edzést ha szabályosan csinálják jót tesz az anyagcserének, sokkal könnyebb tartanod magad egy diétához!

De nem lehet állandóan edzeni, kell adni regerenálódásra időt. Heti max 3 ha már belejöttél.


Egyébként, Cooperre TÖKÉLETES az intervallumozás. A többi is megy rá rendesen, de 12 percet felintervallumozva végig tudsz futni anaerob küszöb felett jóval 92-93%-os is akár, ami nagyon jó! Olyan simán meglenne az 5-ös hogy csak na... :D

Mennyi 2400méter az 5-ös? Ha így felalapozol, kicsit edzess, felintervallumozod magad, meg kicsit fogysz előtte (kb 8 hónap) Akkor inkább az lehet a cél hogy ne csak 3000ret fuss hanem 3200-at.. :)

2013. máj. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat!:)
2013. máj. 14. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!