Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A szülés óta van rajtam kb...

A szülés óta van rajtam kb 10kg felesleg . Milyen edzést javasoltok?

Figyelt kérdés
Az étrendemen már változtattam,azzal nincs gond.Itthon is tornázgatok,de úgy érzem ez kevés .A futás nem annyira szimpi .Arra gondoltam eljárok úszni ,vagy valami női fittnes-be .Nem ciki egyedül lejárni edzeni ? Ez egy kicsit frusztrál.Azzal vigasztalom magam,hogy csak elkezdeni rossz. Sajnos nincs aki társulna hozzám .. :D .Hetente hányszor ajánlatos járni ?

2013. máj. 29. 09:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Heti 2-3 súlyzós edzés és heti min 3 aerob, legalább 45 perces. Az étrended remélem tényleg rendben van, nem pedig-elnézést kérek, de-valami bugyuta femina oldalról nézted le a diétát.
2013. máj. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igazából nem néztem le sehonnan diétát. A megérzésemre próbáltam hallgatni .A szénhidrátot kiiktattam az étrendemből ,előnyben van a zöldség/gyümölcs ,csirkehús/hal.Ha értesz hozzá megköszönném,ha irnál a helyes étkezésről/ételekről :-).
2013. máj. 29. 10:25
 3/14 tap bela ***** válasza:
75%
Minden 70%-ban a tápanyagbevitelen múlik!!! Valószínű, hogy ott kell keresgélni az alapvető problémát.
2013. máj. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

A szénhidrátot teljesen azért elég kemény volna, ha kiiktatnád. Először is, szénhidrát nem egyenlő cukor. A szénhidrát egy nagy összefoglaló név, rengeteg anyag van szénhidrátból, ennek egyike, a cukor. Szénhidrát a fa íróasztalodban a cellulóz, a papír és ugyanezért a zöldségekben, gyümölcsökben az emészthetetlen rost is például. Az élelmi szénhidrátokból, amiket energiaforrásként használ fel a szervezetünk, vannak egyszerűbben, amik gyorsan felszívódnak, gyorsan megemelik a vércukorszintet, könnyen alakulnak át testzsírrá, a cukorbetegség előkapui lehetnek. Ezeket nevezzük cukroknak, fogyasztásuk a legtöbb esetben indokolatlan. Ezért fontos, hogy komplex szénhidrátokat vigyük be. Ezeknek legjobb forrásai a rizs, a burgonya, hüvelyesek. Fontos még a sok zöldség melléjük, hogy a felszívódás tényleg tökéletesen menjen végbe.


Fontos még kihagyni a telített zsírokat, amelyek fő forrásai főleg az állati eredetű termékek (a növényi eredetű margarinok még rosszabbak, kerülni ezeket is!). Mivel ugye fontos a fehérjebevitel is (minimum naponta 1g/ttkg!) ezért elég nehéz megkerülni a húsok fogyasztását. Így hát ajánlatosabb sovány húsokat (szárnyasok, halak de ezekből sem minden fajta) választani. Nem mellékes a vízfogyasztás sem, legalább napi 1l/20ttkg kellene.

2013. máj. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-)Irányadónak szeretném megkérdezni,hogy naponta hogyan tevődik össze a helyes étkezés ? Tudom,hogy naponta 5x keveset,de miket és melyik napszakban ?Irnátok példákat ?
2013. máj. 29. 10:39
 6/14 anonim ***** válasza:

Egymástól egyenlő távolságban levő étkezések, fehérje egyenlően szétosztva, este felé kevesebb vagy egyáltalán semmi szénhidrát. Este hat után nem evős dolog felejtős, lefekvés előtt 2 órával lehet (kell) még enni.


Mellesleg a gyümölcsökben is van cukor, ez is hizlalhat, ezért a rostbevitelt ajánlatosabb javarészt zöldségekből fedezni.

2013. máj. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Látom otthon vagy a témában :-) ! Nagyon megköszönném ha annyit még leirnál ,hogy mik számodra az ideális ételek ... tehát mit ajánlasz reggelire ,tizóraira ... stb ,egy napra lebontva kérdezem .
2013. máj. 29. 10:51
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát, én azért elég durva mennyiségben kajálok, mert férfi vagyok és mellé elég keményen edzem is, de attól még eheted ugyanezt, maximum kevesebbet fogsz fogyasztani. Reggel én általában rántottát szoktam enni, max 2-3 sárgáját hagyok benne és teljes kiőrlésű kenyeret eszem mellé. Napközben általában rizst, ritkábban krumplit, lencsét vagy babot főve, egy jó nagy adagot szoktam enni, valamilyen hússal. Ez általában csirkemell, néha comb, hal, vagy pulykahús. Ezt osztom szét sok kicsi étkezésbe. Estére nekem még zsírszegény túró szokott menni.


Sütéshez kókusz- vagy pálmazsírt használok, minden étkezésem mellé szokott menni egy nagy adag zöldség. Multivitamint is szedek, az ételek jelenlegi átlagos minősége miatt ez MINDEN EGYES EMBERRE ráférne, igényeihez mérten persze, de mindenkire.

2013. máj. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,hogy ilyen segitőkész vagy :-) ,és bocsi a sok kérdésért :D . Az olyasmivel,hogy kefir ,joghurt ,turmixok (gyümölcs)... mi a helyzet ? Tehát pl .ebég és vacsora között iszom egy turmixot,vagy eszem egy joghurtot ,az oké? Ja és ezt a túrót vacsira hogy eszed .. izesited,vagy csak úgy magában ? A cukor helyett már jó ideje édesitőt használok ,a főzelékek sűritéséhez liszt helyett keményitőt ,fehér rizs helyett barnát ,a péksüteményeket kiiktattam ,a kenyér nálam is teljes kiőrlésű ... ez igy rendben van ? Ja .. és a kávé :D .. azt ugye fogyaszthatok ;) ?
2013. máj. 29. 11:20
 10/14 anonim ***** válasza:

Egy kefirben vagy natúr joghurtban néha nincs semmi baj, amíg meg nem nézzük az összetételét, és meg nem találjuk, hogy kétszer annyi cukrot és/vagy zsírt tartalmaz, mint mondjuk fehérjét. A gyümölcsturmixban továbbra is gyümölcscukor van, bár a gyorsan égető típusok-mint pl. én is-ezt nem nagyon érzik meg, így én is egész sokat megihatnék belőlük, komolyabb következmény nélkül. Ugyanezért teszem meg azt, hogy az esti túrót, amikor nem diétázom, egy kis mézzel ízesítem. De ettől eltekintve, nem ajánlom senkinek, főleg nem diéta alatt. Egyébként is, nagyobb a valószínűsége, hogy nem épp olyan alkattal van egy random másik ember megáldva, mint én. Tehát szerintem ha nem muszáj, akkor ne iszogassuk folyton, max heti 1-2-szer, ha majd működik a diéta és az edzés összeállítás, akkor lehet óvatosan ilyen dolgokkal próbálkozni, de előtte mindenkinek azt szoktam tanácsolni, hogy az unalom vagy az éhség elűzésére, ha szüksége van rá, nassoljon zöldséget. Tudom, elég furcsán hangzik így, de meg lehet szokni.


Édesítőre nekem úgy nincs igazán szükségem, perpillanat egy ételt sem tudok mondani, ami az én étrendemből igényelné. Fűszereket, sót használok, és néha mézet, de ennyi. A koffeint én ellenezni szoktam, de ha nem volt családon belül sem semmi keringési probléma (főleg vérnyomásbeli) akkor a mértékletességen belül nincs vele semmi probléma. Viszont szerintem sokkal jobb a sportolás, egészséges alvásidő betartása és normális (vitamindús, értsd:ezekkel kiegészített) kombó révén élettel telinek és feldobottnak lenni, mint a kávéhoz hasonló stimulánsok miatt. És most nem placebóról beszélek, sokkal olajozottabban megy a szervezeted, ha kiegyensúlyozottan élsz, mintha nappal a kávé este pedig már altató rugdos valakit fenékbe, hogy mégis működjön már az a szervezet valahogy úgy, ahogy eredetileg neki kéne.

2013. máj. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!