Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az edzés során felhasznált...

Az edzés során felhasznált glükóz és szénhidrát mennyi idő után töltődik vissza?

Figyelt kérdés
azt olvastam, hogy az edzés első 40 perce után kezd el a szervezet zsírt elégetni, de én addigra elfáradok..mit lehet ilyenkor tenni?

2013. jún. 15. 13:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem 40 perc edzés utána éget a tested zsírt (oxidál zsírsavakat). Ez nem tudom milyen tévhiten gyökerezik.. talán így akarják az embereket hosszabb, több edzésre rávenni. Minden esetre nincs biológiai alapja, ez konkrétan hazugság.


Ha edzés után glükózt vagy polimerjeit eszed, akkor igen hamar visszatöltődnek a glikogénraktárak, ha nem fogyasztasz glükózként felszívódó szénhidrátot akkor hosszabb idő alatt a testedben szintetizálódó cukor tölti vissza. Ezt nem tudom mennyi idő, talán 5-10 óra.

2013. jún. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!