Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik edzés a hatékonyabb?

Melyik edzés a hatékonyabb?

Figyelt kérdés

1. Ha futok egy órát, és utána szobabicikli/ellipszis tréner fél óra, meg erősítés, vagy

2. Ha 15perces szakaszokat futok és közte csinálom az erősítést meg a többit?



2013. jún. 16. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
2.
2013. jún. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kihagytad,hogy mire a leghatékonyabb?


az 1. verzió az a klasszikus edzés lenne,ha meg lenne fordítva,vagyis erősítés,és utána aerob,mert a te változatodban értelmetlen.

a 2es verzió is lehetne értelmes,ha mondjuk úgy osztanád fel,hogy az erősítő részben csinálsz 30-50 ismétlést vmiből,pl kettlebell swing,a futó szakaszban meg ugrókötelezel 2-3 percet,nem negyed órát.

vagy jó a 10burpee/1perc ugrókötél.

2013. jún. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi! igazából fogyás szempontjából érdekelne, de miért értelmetlen így az első?
2013. jún. 17. 18:00
 4/6 anonim ***** válasza:
erősítés előtt ne fuss sokat, mert rosszul lehetsz. előbb szoktasd a tested, fő a fokozatosság. Ezek ellenére sem mész sokra, ha nem táplálkozol megfelelően!
2013. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jaj nem leszek rosszul, nem most kezdtem a futást, már túl vagyok 2 félmaratonon is:) csak most kicsit megemeltem az edzésemet, hogy fogyjak, jó persze nem zabálok mellette csokikat meg ilyeneket. Szóval akkor a második jobb? Pedig az elsőt jobban szeretem csinálni
2013. jún. 18. 06:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező próbáld ki a crossfittes köredzéseket :) nagyn jók.

Ha érdekel küldök egy oldalt ahol csak saját testsúlyos köredzések vannak kezdőknek/haladóknak is.

De itt egy példa:(Ez egy könnyű) 4kör a következőkből időre:

-50 sétáló kitörs

-50 guggolás

-400 méter futás

2013. jún. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!