Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futócipő választásnál milyen...

Futócipő választásnál milyen szempontokat kell figyelembe venni?

Figyelt kérdés
Két méret között vaciláltam. Egy egyszerű, olcsó cipőt vettem, most kezdek el futni. De mivel gondolom a közeljövőben is akarok majd venni jobb cipőket, szeretném tudni miket kell nézni. Tehát most két méret között vaciláltam, a nagyobb kényelmesebb volt, érezhetően kicsit bővebb, a lábujjaim és a cipő orra között volt egy kis tér. A másiknál nem igazán, de a lábujjam itt se érinti a cipőorrot, nem szűk. A boka résznél ez jobban megszorít, de nem kényelmetlenül. Ezt választottam.

2013. júl. 14. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen talajon futsz? Edzésre vagy versenyre? Túlsúlyos vagy? Befelé (pronáló) kifelé (szupináló)dőlő a lábad, vagy egyenes (neutrális)?

Kb. Ezeket kell tisztázni mielőtt választ az ember. Álatlában Saucony, Asics, Tiger, New Balance gyártmányok válnak be.

A kezdő futók elkövetik azt a hibát, hogy miszerint ő nem profi futó, így jó lesz neki az olcsóbb cipő. Sajnos ez is olyan mint minden más. Olcsó és jó igen ritkán találtatik.

A másik nagy hiba a csiriviri divatmárkás cipő választása, ami egyébként lehet, hogy jó, csak nem feltétlenűl a vásárló lábára való. És itt nem a méretről beszélünk. Mert ha valakinek pronáló a lába és vesz egy szép színes marha drága gumicsukatájgerádádidászt, ami nem stabil, tehát nincs megtámasztva, akkor sírni fog. A futás olcsó sport, hisz egy átlagos futócipő 18-35 ezer Ft. körül van, és itt a drágábbak a stabil cipők jellemzően pronáló lábra vagy túlsúlyos embernek. Aki elkezd valami dorkóban futni az 3-4 km után rá fog jönni, hogy neki nem való a futás, mert fájnak az izületei, a dereka etc.etc. Holott a cipő a ludas.

Még a Dechatlonban is rá van írva az olcsó "futó"cipőkre, hogy heti egy alkalommal könnyű edzésre. Nem véletlenűl. Egy futócipő 800-1200 km-t bír, tehát 1-1,5 évet kibir egy amatőr futónál. Ez ugye kb 2000 Ft. havonta. Na ennyibe kerül futni.

Mindig egy számmal nagyobb cipőt veszünk, mert a lábujj nem érhet hozzá a cipő orrához, mert 5 km után a cipő leveszi a körmöt! Ezt tudom, saját tapasztalatból.

Mondja ezt egy amatőr heti 15-35 km-t futó tulsúlyos futó...

2013. júl. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ui: Itt választ kapsz minden kérdésedre:

[link]

2013. júl. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Alap,hogy milyen a lábtartásod.Normál,befelé vagy kifelé dölő a bokád,ennek megfelelően érdemes választani,hogy kényelmesen és az ízületeidet a legoptimálisabban terheld futás közben.A legtöbb boltban,csak normál lábra való cipők kaphatóak. keress Futócipő boltot,ahol nagy a választék minden fajta cipőből,pl. Spuri futóbolt.
2013. aug. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!