Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot/harcművész...

Milyen küzdősportot/harcművészetet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Láttam interneten egy videót de magyarországon nincs ilyen Krav Maga edzés http://www.youtube.com/watch?v=XJE7XIMVCOk


Lényeg:

Életszerű legyen

Legyenek benne fogások, ütések, rugások



2013. júl. 22. 03:14
 1/9 anonim ***** válasza:
én judo párti vagyok, de abban nincs ütés rúgás, csak mókás feszítések.
2013. júl. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne Krav sehol?Nagyon is sok helyen van,sőt kifejezetten divat lett.Én mást tanulok,de óvva intenék mindenkit,hogy pisztoly,vagy kés ellen csak úgy sitty-sutty lenne esély.Nagyon nagyon sok év után talán...de ezek a promók téves képet mutatnak.Továbbá a két ember elleni harc képe is téves.Mindig egyessével jönnek....ugyan már. :) Hogy mire járj?Függ a korodtól,a nemedtől,a vitalitásodtól,stb...Azt neked kell eldöntened,hogy a box szimpatikusabb,vagy esetleg a kempo.És az is meghatározó,hogy ténylegesen az utcán szeretnéd-e megvédeni magad,vagy verseny szinten űznél valamit.Valamilyen szinten (egy darabig)majdnem minden jó,persze vannak nagyon jók,és alig használhatók,de a semminél jobbak.Hol láttál még verekedéskor nagy látványos fejrúgást?A balhék zöme kis helyen robban ki,wc,kapu alj stb...maximum filmen.Ott jól mutat,de az igazi támadás rövid brutális és nagyon véres.Én harcművészetet tanulok (wing tsun)de nem szállok el,és helyén kezelem,pedig ez kifejezetten utcára való.
2013. júl. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a boxot nem szeretem(habár még sosem csináltam, javítsatok ki) azért, mert ott lefektetett szabályok vannak, és utcán nagyon meglepődik a boxoló, amikor lerúgják a térdkalácsát, vagy lehúzzák a kezét és beverik az orrát. Sportnak kiváló, csak utcán nem ér sokat. Ha verekedni akarsz(ne akarj) olyat válassz, amiben sok rúgás van.
2013. júl. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
lil... a box nagyon is jó önvédelemre, de nem gyõzöm ismételni magamat, nem harcrendszer és harcrendszer között kéne folyamatosan keresni, melyik a jobb, mert különbség sokkal inkább, a harcoson, és a harcoson múlik...
2013. júl. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Box, thai box, aikido, ju jitsu, ninjutsu
2013. júl. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom a krav magát egy magyar találta ki, a terror elhárításnál is tanítják (iránban, stb.), van értelme de csak ha normálisan oktatják. Tehát ha ki akarod csavarni vki kezéből a fegyvert akkor hirtelennek, gyorsnak és erősnek kell lenned és az edzésen ezt megtanítják, viszont nem fognak finomkodni (jó pár sérülést szerezhetsz, mint az összes többi kemény sportban/harcoktatásban).


De pl. a nin/taijutsu, rendes-kemény karate, kick box edzések eléggé megedzenek.

A sima box is, mert lehet, hogy egy ide-oda pattogó rúgó tinininja akar menőzni, hogy hű de kemény de ha egy igazi boxos behúz neki egyet kidöl. Amúgy egy box edzés nagyon fárasztó, komolyan megedzenek és ha lábon rúgnak vagy fejen (alapból hozzá vagy már szokva, mert sokszor megsérülhet a fejed), akkor annak nem lesz túl nagy hatása, sőt, annak fáj majd aki rúgott.


Egy sportot se általánosítsunk, mert a személytől függ aki tanulja. Lehet nem tud rúgni, de tud ütni és van állóképesége, vagy fordítva.

2013. júl. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
utolsó? hát egy kicsit rosszul tudod biztos hogy nem magyar a krav maga aszt hiszem izraeli katonai modeszr
2013. júl. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
bocs nem kérdőjelet akartam hanem felkiáltó jelet amúgy én vagy az elöbb említettet vagy a defendot ajánlom
2013. júl. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minek vitázni,ha ott a google.Speciel bizony Magyar atyja volt a "kravnak".De aki nem hiszi: [link] (bár a kérdés nem erre vonatkozott) :) Amúgy jó lenne a kritériumaid alapján a defendo is a krav is,és a wing tsun is.
2013. júl. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!