Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 13 éves fogyni vágyó ifjúnak...

13 éves fogyni vágyó ifjúnak (fiú) napi szinten kell futnia? Mennyit érdemes naponta/hetente futni? (Tőlem jöhet méterben és időben is, bár inkább utóbbi)

Figyelt kérdés

2013. júl. 24. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Heti 3 alkalom bőven elég.


Mivel nem tudom, hogy milyen az állóképességed, így csak véleményt írok.


Szerintem elég fél/egy óra kocogás alkalmanként.


Először 10-15 perc bemelegítés, majd fél óra kocogás, lassan, kihúzott testtel, lehetőleg megállás nélkül. Figyelj a légzésre (tüdőböl lélegezz, és ne a hasaddal), mély lélegzettel, lassú kifújással. (először figyelned kell rá, de aztán megszokod)


Illetve ne egyél edzés előtt, max. fél órával, de akkor is könnyen emészthető ételt (pl. tésztát), mert szúrni fog az oldalad.


Ezen kívül, jó ha van stopper órád, és mindenképpen legyed jó futócipőd. (kondicipő) Aminek lehetőleg legyen magas, gumi talpa, és jól szellőzzön.


Aztán ami még fontos, hogy tölts tele szénsavmentes vízzel, esetleg sportitallal egy fél literes üveget, aminek jó a fogása, és a kezedben fogva fuss vele. (váltogasd is a kezedben)


Ezen kívül fontos, hogy hol futsz. Mert a kemény talaj (pl. beton), nem tesz túl sok jót a csontodnak. Jobb futni földön, kavicson stb. Persze ha nagyobb városban élsz, akkor elkerülhetetlen, hogy találkozz betonnal. De ha van lehetőséged pl. füvön, vagy kavicson futni, akkor az sokkal jobb.


És lehetőleg olyan helyen fuss, ahol kevés az autó. Pl. út mellett ne nagyon fuss, a belvárosban meg ne próbáld, mert akkor a futás többet árt, mint használ. (a kipufogó gőz miatt)


Aztán fontos, hogy vezess le az edzés végén. (kicsit tempós gyaloglás, 5-10 percig), és ugyan úgy nyújts le, mint edzés előtt. (5-10-15 perc)


Ha viszont izomlázad lesz, akkor az izomlázas izmot ne nagyon nyútsd, mert akkor a kis hegek az izomban tovább szakadnak. És a masszírozás sem hasznos. Inkább használj meleg-hidegvizes borogatást rá, vagy izomlazító/zsibbasztó krémet. De az lázas izmot ne erőltesd meg, hanem pihentesd, addig ne fuss, amig be nem gyógyul. (1-2-3 nap) Aztán futás után nem árt lezuhanyozni sem.

2013. júl. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyébként a rendes alvás is elengedhetetlen. Tehát napi 8 óra alvás min. legyen meg.


És sose hagyd abba a futást, ha nem tapasztalsz eredményt. Mert el kell telnie egy kis időnek, mire fogyni kezdessz. A futás az egyik legegészségesebb sport, sőt még boldogsáhormont is termel.


Edzés közben pedig folyamatosan igyál!! Nagyon fontos, napi min. 2-3 litert mindenképpen innod kell!!!


Ha futás közben elfáradsz, és bírsz még futni, akkor nagyon lassú kocogással folytasd tovább, és ne állj meg. Viszont ha úgy érzed, hogy kivagy, akkor állj meg, és gyalogolj pár percig, amig kifújod magad.

2013. júl. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

hogyha nagyon fogyni akarsz, ne fuss. nem tudsz vele elég kalóriát elégetni.

inkább csinálj felülést, gugolást,fekvőtámaszt...stb.

2013. júl. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Utolsónak üzenném, hogy ekkora baromságot még nem hallottam. Az igaz, hogy jó ha mellé csinál az ember mást is, én naponta futok, először 1 hónapig csak 10-12 percet futottam nagyon gyorsan 8 kilót adtam le. Most elkezdtem keményebben napi 25 perc és még mindig fogyok vele.

Emellett fekvőtámaszozok.

2014. nov. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!