Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lenne egy elméletem, valaki...

Lenne egy elméletem, valaki meg tudja erősíteni, vagy cáfolni?

Figyelt kérdés

Na szóval, a hosszabb végtagú emberek hátrányba vannak a rövid végtagúakkal szemben, olyan esetekben, mint a guggolás, húzódzkodás, fekvőtámasz stb.

Mivel jobban igénybe kell venni, az adott gyakorlatban az izomcsoportot, így gondolom az evolúció úgy alkotta, hogy több izom is fel tud jönni rá. Gondoljunk bele, vegyünk egy rövid- és hosszú végtagokkal rendelkező embert. A rövidebb karokkal rendelkezőnek nem kerül komolyabb erőfeszítésbe 20 fekvőtámasz, míg a hosszabb karokkal rendelkező személy meg sem tudja csinálni. Telik múlik az idő, eltelik pár hónap, a rövid végkarú ember ugyanolyan könnyedén megcsinálja, a hosszabb is megcsinálja, bár-bár nem olyan könnyedén, viszont látható a fejlődés izomméret téren. Innen gondolom én, hogy egy nagyobb ember izmosabb tud lenni egy kisebbnél, vastagabb a karja stb.


Ez nem kijelentés akar lenni, én így gondolom, hogy talán igaz lehet, kérem aki tudja hogy hogy működik az írja le, nagyon sokat segítene. Köszönöm a válasz(oka)t.



2013. júl. 25. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:
ha csont váza ugyan olyan vastag csak hosszabbak a végtagjai és arányosan ugyan akkora a karja + ugyan azokkal az adotságokkal rendelkezik akkor elméletileg a hosszabb végtagú ember karja erősebb viszont húzódzkodásra már valószínű alkalmatlanabb mert hosszabb úton kell végig küzdenie magát a karnak.(még 1xer leírom nagyon sok múlik genetikán és edzetéségen is.)
2013. júl. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hát ez érdekes.

Szerintem mindennek meg van a maga hátránya és előnye.

Attól még, hogy valakinek hosszú karjai vannak ugyan olyan nehéz a fekvőtámasz. És lehet nehezebb a fekvőtámasz egy duci embernek mint egy vékonyabb embernek de nem a keze miatt könnyebb vagy nehezebb.

A magas embereknek nehezebb pl az izomépítés.

Hosszabb folyamat mint azoknál akik alacsonyak.

2013. júl. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!