Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mostanság elkezdtem edzeni,...

Mostanság elkezdtem edzeni, de bizonyos akadályaim, kérdéseim lettek! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Szinte állandóan egy edzésgyakorlatom közben begörcsöl a mellizmom, ritkán még a tricepszem is... valaki tudna bemelegítéseket ajánlani? és még azon gondolkodtam, hogy edzére érdemes lenne-e szednem L-Karnitint ? néhány barátom ajánlotta, csak nem tudom, hogy mi az, mire jó, és hogy 13 évesen lenne értelme szedni azt? és még a végére annyit, hogy valamit szedjek-e még? nem ilyen izomvarázs hülyegyerekeknek porra gondolok, amivel fel lehet pumpálni magad, hanem valami vérnyomás-serkenő, vagy milyen tablettára gondoltam :) válaszaitokat előre is köszönöm! :D

2013. júl. 29. 22:42
 1/2 Osynho ***** válasza:

Sárga kapszula. Ezzel kezd, mert sok a fekete folt nálad. Google segít megtalálni.


"nem ilyen izomvarázs hülyegyerekeknek porra gondolok, amivel fel lehet pumpálni magad, hanem valami vérnyomás-serkenő, vagy milyen tablettára gondoltam :) "


Ez a mondatod parádés! -.-"


A görcsölés ellen próbálj kalcium-magnéziumot szedni.


Hogy edzel egyébként 13 évesen?

2013. júl. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

13 évesen neked még saját testsúlyos edzés kell, nem pedig súlyzós. Végezd a fegyencedzést, keres rá.

Az L-karnitin segíti a zsírok mobilizálását a sejtekben, neked ez fölösleges. Legyen jó vitaminod (pl mega daily one, vitabolic) és igen a görcsök miatt is kellene még Magnézium-Kalcium kiegészítés. És legyen jó étrended, így majd fejlődsz, mint a gomba. Tudom, hogy te még nem azt eszel amit akarsz, hanem amit eléd tesznek, de próbálj ezekből kajálni:


Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

2013. júl. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!