Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni egy kicsit...

Szeretnék fogyni egy kicsit és a fontosabb, hogy 30 guggolástól ne köpjem ki a tüdőmet. Hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Már többször is nekikezdtem ennek, elkezdtem futni, de kb 1 hét alatt megfájdultak a térdeim és abba kellett hagynom. Hogyan kellene hozzáfognom, hogy végig is tudjam csinálni?
2013. aug. 19. 10:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szálkásító diéta + heti minimum 3-4 aerob edzés, pl jó lenne a bicaj is. A gyors gyaloglás is megfelelő.
2013. aug. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha guggolni akarsz, és érzékeny a térded (mindenkié) a kocogásra, akkor MIÉRT NEM GUGGOLSZ?

Mondjuk kezdetben 30 helyett csak 10-es sorozatokat.

2013. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért guggolok, hátha erősödik kicsit a térdem és utána mehet a futás. De mivel nem értek én ehhez, ezért kérdeztem, hogy kezdjem el ezt az egészet (megfájduló térddel), mert kondiba akarok jönni.
2013. aug. 19. 14:06
 4/11 A kérdező kommentje:
A szálkásító diétával meg csupán az a bajom, hogy nincs arra pénzem hogy egész nap egyek zöldségeket meg húsokat :-/ Nézelődtem gugliban és napi 5x étkezés, ilyen olaj, olyan csirkemell, meg zöldségek stb stb... a gatyám is rámenne az egészre. Szóval valami költségkímélőbb megoldásra lenne szükségem. Olcsóbb ételek, meg különböző mozgásgyakorlatok stb stb. Aki ért ehhez biztos tud valamit ajánlani :)
2013. aug. 19. 14:09
 5/11 anonim ***** válasza:
Én értek ehhez, ezért ajánlottam szálkásító diétát. Nem mindegy, hogy miből fogysz. Sz@r kajával nem lesz jó eredmény. Ha nem tartod a fehérjemennyiséget magasan, akkor izomból is fogysz, így nem lesz jó forma a fogyás után.
2013. aug. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

200 forintos zöldségek, kis rizs vagy zab, olcsóbb húsok. Hát bizony ezeknél olcsóbban nem kajálsz, ennél csak akkor jössz ki olcsóbban ha kenyeret krumplit és párizsit eszel, viszont ez sem SOKKAL olcsóbb. De cserébe szemétre dobsz ki pénzt és szinte semmi tápanyagra. Napi 1 kiló zöldséggel (300ft legyen) és 500g hússal (400ft, csirkemáj) már minőségi koszton vagy. Még egy kis rizs vagy zab, ami már igazából nem is kellene, és 1000 forintnál olcsóbban kijössz, egyáltalán nem éheztél. És a rizs már töltelék kaja..


Nyomd a guggolást, ne futkoss. Nem fog megerősödni a térded, mivel kocogásnál nem feszülnek az izomszalagok a térd körül. Tök mindegy milyen erősek, ha nem feszülnek meg akkor nem védik a térdet. Guggolj, az teljesen jó egyébként meg Jógával, Taichival és Qigonggal is nagyon szépen, biztonságosan és bőven egészségesen fel lehet hozni az erőszintet, állóképességet.

2013. aug. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Le tudnád még azt írni, hogy milyen ételeket kerüljek?

A különböző gyümölcs/zöldség főzelékek/levesek gondolom mehetnek. A húsok közül is mehet mind? Gondolok itt pl egy marhapörköltre :D Gondolom ez már nem része egy diétának, de ami azt illeti ez is húsból van :) Továbbá a tésztaféléket is lehet enni vagy sem?


Még annyit, hogy mit tudok az ellen tenni, hogy futás közben ne fájduljon meg a térdem? Írtad, hogy hiába erősítem guggolással, futás közben nem feszülnek az izomszalagok, szóval lényegében e célból feleslegesen guggolok :(

2013. aug. 22. 12:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Kaja:

ha ügyes vagy és szereted az egyszerű dolgokat, akkor elolvasod milyen ételeket nem ajánl a paleo táplálkozás. Ez nagyon egybeesik a fogyók étkezéssel is, egyébként.


Húst nyugodtan egyél, marhát is.


A gabona növényeket viszont kerüld. Ezeket a keményítő tartalmuk miatt termesztik, olcsó élelmiszerek, néha talán sportolóknak segíthetnek a kemény edzés mellé, de általánosságban nem kell őket enni, főleg nem fogyás célja mellett. Tehát rizs, búza/rozs stb. tészta, kenyér.. ezek helyett zöldségek kellenek.

Tejtermék is hízást segítő cucc.


Ha ezeket az irányelveket megfogadod, akkor lényegében kihagyod azokat a kajákat, amik a jól ismert zsírraktározást beindítják. Innentől már egyéni kérdés, hogy te mennyire zsírosan szeretsz enni (van akinek ez ad elég energiát, kevés zsírral fáradékonyak) ..


Kocogásnál nem feszülnek meg az izmok, inak rendesen.. mert laza mozgás, nem tompul a rázkódás. Ellenben sprinteléskor és hegymenetben felfelé futáskor IGEN. Ráadásul ez sokkal intenzívebb edzést feltételez, ami nyilván rövidebb ideig terheli az ízületeket. Viszont ez idő alatt valódi terhelést ad..


Tetszik?

2013. aug. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tehát lényegében mehet a hús, akár zsírosan is? És az a lényeg, hogy zsírmegkötő ételeket kerüljem és így nem baj a zsíros hús? És lényegében csak húst és zöldséget lehet csak enni? A paleo étkezésre rá fogok még nézni :) Köszi az infókat :)
2013. aug. 22. 21:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Lényegében, igen.


Azért tojás, halak, gombák.. kis olajos magvak, ezek nem okoznak gondot természetesen. Gyümölcsök sem annyira, de fogyás alatt nem kellene erőltetni őket.

2013. aug. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!