Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Zsírégetés futással?! Nemrég...

Zsírégetés futással?! Nemrég vettem egy pulzusmérő órát, amely szerint egyelőre képtelen vagyok a zsírégető tartományomban futni.5kg-ot szeretnék leadni ( diétázom is), de ma amikor már úgy tényleg kezdtem belelendülni a futásba -->

Figyelt kérdés

a max. Pulzusszám közelében voltam.Gondolom ez így nem jó, de mégis mit csináljak? Próbáltam, hogy leállok, megvárom még lemegy a pulzusom, de nagyon gyorsan ismét megugrik. Vagy fussak a maxiumom közelében mint az intervall futók?

Köszi előre is a hasznos tanácsokat :)


2013. szept. 5. 21:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Így is tudsz zsírt leadni, de nagyobb intenzitással izomból is vesztesz.
2013. szept. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tudom, sajnos ez a problémám. Elvetélt ötlet akkor inkább a max. közelében futni?
2013. szept. 5. 22:02
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha nem félted az izmokat, akkor mehet,neked kell dönteni.
2013. szept. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Osynho ***** válasza:
Nem igazán értelek. Fuss, kocogj, sétálj akkora intenzitással, hogy ne emelkedjen túl magasra a pulzusod. Ha ez a te edzettségi szintednél gyors séta, akkor csináld azt. Vagy bringázz. Vagy ússz. Aztán, ha majd jobb lesz az állóképességed, nagyobb intenzitás mellett sem fog megugrani.
2013. szept. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Majd meglátom...
2013. szept. 6. 08:16
 6/16 anonim válasza:

Ha valaki fut esetleg izmot veszíthet? Ezt nem értem....

Azt hittem aki sportol zsírt is éget, először, aztán meg izmosodik. :(

Én most kezdtem kocogni 2 alkalom volt még csak, és mikor már nem esik jól, kicsit sétálok, majd megint futok. Összesen egyelőre 20 percet. Majd ha ezt végig bírom futni anélkül hogy lóg a belem emelem. :D

2013. szept. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha kalória mínuszban vagy, mert diétázol is mellette, akkor nagy intenzitással izomvesztés is lesz. Ha nem leszel kalória mínuszban a futással sem, akkor nem vesztesz izmot, de zsírt sem, hiszen a zsírleadáshoz kalória mínusz kell.

Azaz a lassabb 130 alatti futás kellene, ha csak zsírt akarsz veszteni, mert a zsírégetéshez oxigén kell. Nagyobb intenzitással pedig oxigén adósságod van. Remélem érthető így? :)

2013. szept. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én azt hiszem hanyagolom a rendszeres futást, amíg az állóképességem nem javul.. bár most szomorú vagyok, de majd kitalálok vmit. Van taposógépem, hátha azzal sikerül zsírégető tartományban maradni.
2013. szept. 6. 21:05
 9/16 anonim ***** válasza:
Gyors gyaloglás is jó.
2013. szept. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Tudom, de ahhoz nincs kedvem. Mindig gyorsan gyalogolok, mert unalmasnak érzem, h alig haladok. A sétálást hírből sem ismerem :)
2013. szept. 6. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!