Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Norbi Fitness Kickbox 1000...

Norbi Fitness Kickbox 1000 kalóriás című edzés után fáj a derekam (vagy a hátam? ). Rosszul csináltam valamit? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Először szept. 11-én csináltam meg, kb. 40-45 perc volt. Utána másnap éreztem, hogy vagy a derekam, vagy a hátam fáj. (Nem szokott fájni, ezért nem tudom eldönteni, h most ez a hátam alja vagy a derekam.) Nem volt vészes, csak éreztem kicsit. Utána 2 napig nem tornáztam semmit. 14-én egy Norbi Duci tréninget csináltam 40 percig, 16-án pedig újra próbálkoztam ezzel az 1000 kalóriás edzéssel. Van a végén egy olyan rész, amiben pár percig thai-chizás van, de azt nem csináltam meg, mert annyira idiótán mozog a kamera és én egyszerűen nem tudom követni, h mit kell pontosan csinálni, így a thai-chizós részt kihagytam. (De egyéb levezetés volt a végén.)


Tegnap este csináltam, rá 2-3 órára már fájt a derekam/hátam és még most is fáj. Ha egy helyben vagyok nem, csak ha úgy mocorogok...

Egyébként fogyókúrázó vagyok, 97 kg-mal, de már hetek óta tornázok itthon és simán bírtam ezt a tornát is.


Lehet, hogy valamit rosszul csináltam? Vagy ez az érzés természetes? Nem vagyok nagy sportember, sajnos nem értek hozzá. Mindent úgy csináltam, ahogy a videóban volt... Mit tegyek, mit javasoltok?



2013. szept. 17. 22:22
 1/3 A kérdező kommentje:
Most arra is gondoltam, lehet ez csak izomláz. Nem tudom, hogy ott "keletkezhet-e".
2013. szept. 17. 22:26
 2/3 anonim ***** válasza:

azért azt csak el kellene tudnod dönteni,hogy izomláz,vagy derékfájdalom.

az izomláz másnapra jelentkezik amúgy nem 2-3 óra múlva.

ami okozhatja a fájdalmat esetleg az a túlsúly ami nyomja hosszirányban a gerinced és erre még rá is ugrálsz rázod.

és az inaktív élet miatt bemerevedett,kilapult porckorongok.

és persze a gyenge törzs.


erősítő edzéseket mondanék inkább,fegyencedzés,jóga.

ezek megerősíthetik az egész tested.

és utána mondjuk szobabicikli.

egyik sem rázó mozgás,nem üti szét az edzetlen gerinced,mint a norbis videó.

2013. szept. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A Norbis duci tréninges videókban nincsen pl. ugrálás, de ebben volt többször szó szerint ugrálás, mintha ugrálóköteleznénk. Akkor lehet, hogy az kavart be?

Köszi a tanácsot. Az a fegyencedzés nem tudom mi, de kikeresem a gugliból.

2013. szept. 17. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!