Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A hajnali futástól marad erőm...

A hajnali futástól marad erőm a munkában és este még tanulni?

Figyelt kérdés
Úgy tervezem, hogy hajnalban felkelnék, kb. 4:50-kor, aztán futnék kb 40 percet. Hazajönnék lezuhanyozni, aztán indulás munkába, majd este hazaérek és még tanulni is muszáj vagyok vizsgákra. Előnyös ez így? Attól félek nem lesz energiám a munkában, aztán meg végképp nem lesz az esti tanulásra. Valakinek tapasztalata ezügyben esetleg?

2013. nov. 3. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha megvan a kellő alvás, tápanyagbevitel, vitamin és ásványi anyag ellátottság, akkor talán működhet. De sok tényező befolyásolja a fáradékonyságot, és egyéni, hogy ki melyikre hogyan reagál.


Nekem például kell legalább 6 óra alvás, hogy még edzeni is tudjak, de ezt sem bírnám huzamosabb ideig csinálni. És én személy szerint jobban kivagyok a korán keléstől, hiába alszom órában ugyanannyit, mintha pl lefeküdnék hajnali fél kettőkor, és felkelnék nyolckor.


De próbáld ki, úgyis te fogod látni magadon, hogy milyen hatással van rád.

2013. nov. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én nyáron a jó időre és a korai napkeltére való tekintettel sokat mentem reggel futni, ha tudsz rendesen táplálkozni és eleget pihenni akkor ezzel nincs baj, de a futást először fokozatosan kezd, pl az első héten ne fuss rögtön 40 percet, fuss sétával egybekötve 15-20-at csak, aztán ahogy nő az állóképességed növeld!

Nekem maradt erőm és időm is a tanulásra, és a munkámban sem voltam kimerült. Persze nem mindegy hogy valaki fizikai vagy szellemi munkát végez, utóbbinál hasznos mert élénkíti a testet, viszont ha megeröltető nehéz fizikai munkát végzel akkor nem a futást javasolnám. :)

2013. nov. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez emberfüggő. Én például még fel is frissültem nyáron a reggeli futásoktól. 4:30kor keltem 5-6ig futottam, zuhany és egész nap éberebb voltam mint máskor.
2013. nov. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az előzőek írták, igen, marad erőd. Ebben az egészben nem a futás a kihívás, hanem ez a borzalmas, szerencsétlen hajnali kelés. Én 20 km-es hegyi futás után is tudok még viszonylag fittnek látszódva más programot bonyolítani, bár többnyire nem túl szívesen. Én inkább attól félek, hogy hamar bele fogsz unni ebbe az önkínzásba, és az egész futást abbahagyod. Nem lehetne valami normálisabb, emberibb időszakot találni? Akár pl. nap közben, a munkát megszakítva? De ha ez nem megy, akkor (kora) este felé?
2013. nov. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!