Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aki soha nem mozgott, az mire...

Aki soha nem mozgott, az mire számíthat rövidebb, illetve hosszabb idő elteltével, hogy elkezd sportolni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pozitív, illetve negatív kihatásokra, és bármi téren, tapasztalatok? Én személy szerint futni kezdtem, és minden mozgás terén kezdő volnék vagy még az se :) Étrend rész nem érdekel, azzal már évek óta képben vagyok, mert fogytam 20 kilót, hogy egészségesebben eszek. Előre köszönöm a válaszokat és lehet bugyuta kérdés valakinek, az kérem lépjen tovább :) Köszönöm.

2014. jan. 13. 11:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha valaki futni kezd, az az ízületi problémák jelentkezésére számíthat meglátásom szerint, de maga a mozgás energikusabbá fogja tenni.


Más, jobb edzések gyakorlásával pedig több előny, kevesebb hátrány érhető el, amikre számítani lehet :)

2014. jan. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha fokozatosan kezd el valaki sportolni, akkor semmilyen hátránya nem származhat belőle.
2014. jan. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm, és külsőségekre is kíváncsi lennék, hogy a tartás szebb lesz, vagy bőr állapota stb. :)
2014. jan. 13. 12:05
 4/14 anonim ***** válasza:

Futásnál nincs fokozat, női szervezet nem a futás (krónikus, rendszeres kocogás) rázkódására, ártalmaira van felkészítve.


Rendes edzéssel persze lehet erősíteni az izmokat, ez esztétikus, egészségesebb külsőt is kölcsönöz idővel. De ehhez nomrális gyakorlatokat kell végezni :)

2014. jan. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A kérdező nő? Csak mert ez számomra nem derült eddig ki.

Amúgy a nők is futhatnak.

2014. jan. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Bocsi Nő vagyok igen, és 21 éves.
2014. jan. 13. 12:35
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem futhatnak nők. Egyrészt mert káros az egészségüknek, másrészt mert nem fejleszti őket. Pedig az edzésnek fejlesztő jellegűnek kellene lennie.


Más kérdés, hogy én aki igen komoly ideákkal bírok.. a magam részéről igyekszem egy IGAZI világ megteremtése mellett állok, ebbe persze nem tartozik bele az, hogy a saját értékrendemet bárkire is ráerőltetném.


Ennek függvényében ugyan nekem van igazam, de valóban futhat bármelyik nő.. de drogozhat és mekis kaját is ehet, úgy teheti tönkre magát ahogyan akarja. Majd a következő életben bölcsebb lesz vagy jobb lesz a világ és több igénye lesz erőre, egészségre.

2014. jan. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyrészt nyugodtan futhatnak a nők, semmiféle problémájuk nem lesz tőle, másrészt nem mindenkinek az a fajta fejlődés (izomtömeg növelése) a célja, mint ami neked.
2014. jan. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A térd és csípő ízületek károsodása a világ semelyik pontján nem számít 'semmilyen problémának'.


Az én edzésemnek nem célja az izomtömeg fejlesztése, az nem annyira funkcionális dolog, inkább látszólagos. Tőlem pedig eléggé távol áll a testépítés.


Nőknek hasznos edzés kell, nem pedig 'egyszerű'.

(de persze semmi sem erőszak... na jó, kivéve amikor a futó nőt megfojtkák, mert ahelyett hogy kungfuzna éppen fut. az erőszak, de hát, igen, erről is szoktam beszélni)

Tápi.

2014. jan. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A futás az egy teljesen jó kardiovaszkuláris edzés.
2014. jan. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!