Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rossz döntés volna a Wing...

Rossz döntés volna a Wing Tsun Kungfu?

Figyelt kérdés
az öcsém 14 éves, erős, zömök, jó izomzatú kajakozó, hisz ezt csinálja már elsős kora óta! az eddigi edzőjük elköltözött, az új pedig egy alkoholista agresszív ostoba gyökér, akihez a testvérem nem szeretne járni, így tevékenységet akar váltani, méghozzá küzdősporttal/harcművészettel szeretne foglalkozni! Az ő erőnlétével és kondijával szuper jó boxoló vagy birkózó válna belőle, sőt még ketrecharcolni is hívtam, mert én meg azt csinálom már hat éve, azonban ő semmi ilyesmit nem szeretne! helyette kinézte magának ezt a Wing Tsun Kungfut (igen, a Máday félét)...mi a véleményetek az egészről?

2014. márc. 24. 13:41
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen a shotokan edző. Vannak kemény shotokanosok.
2014. márc. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Örülök ha van. Shotokan versenyeken nincs fullkontkat ezért van ahol így is edzenek. Tulajdonképpen alig érnek egymáshoz az emberek + combos sincs.

Akik meg erre alapozva edzenek, hát...

2014. márc. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Ne keverd össze. Shotokanban nincs verseny, ahol verseny van az kamukarate nem shotokan.


Shotokannal inkább az a baj, hogy nem nagyon tanítják, mert ugye amíg a versenyezgetős bu:zulások trendik és aranyosak, addig az igazi kemény karate (mint minden harcművészet) kissé brutális és fárasztó tanulni. Így egy igazi shotokan-os az erős.. nem kell félteni. Á de a versenykaratésokat viszont sosem kell komolyan venni. Mert még a tehetségesebbeknek is lesznek olyan hátrányok amik miatt egy tehetségtelen és mezei boxoló is kinyírja őket.. na te erre a sportkaratés versenyzős témára gondolhattál, szerintem. De tényleg ez az elterjedt.

2014. márc. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Mádayt kiütni, azt hiszem szívesen megnézném azt a ketrecharc meccset. Unalmas nem lenne, az biztos.


Hogy mennyire ütnéd ki az igazából mindegy, de nem biztos hogy rád fogadnék :D

2014. márc. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
nem akarlak oltani barátom, de már két napja magaddal beszélgetsz...értettem az első kommented mondanivalóját is és ennyi bőven elég volt, köszönöm...amikor azt mondtam hogy kiütném hirtelen felindulásból írtam, lehet hogy valójában ő győzne, de azért én nem félnék kihívni őt és megverekedni vele, kíváncsi volnék mire képes élesben...már bocsánat, de én őt nem tartom egy hatalmas harcosnak...a wing tsunban van slarring? NINCS, így valószínűleg fogalma sincs arról mi az igazi bunyó...nem nagy kunszt a gyakorlópartnerét püfölni, aki úgyse támad vissza úgy rendesen...ez az ember szerintem nem is nerne sparringelni, mert fél hogy egy öklöstől belilul a szeme és akkor nem tudja azt vetíteni a diákjainak, hogy a WT legyőzhetetlen!
2014. márc. 25. 13:22
 16/30 A kérdező kommentje:

*sparring


*merne

2014. márc. 25. 13:28
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem oltogatsz, én pedig nem magammal beszélgetek hanem reagálok rád vagy éppen BBKristófra.


Nem tinilányok vagyunk, hogy azzal foglalkozzunk hogy egymást oltogassuk bármiért is főleg hogy még csak komoly nézetkülönbségünk sincs. Legfeljebb nyomokban eltérő véleményünk, ez meg elég egy érdekes témázáshoz (feltételezem hogy számodra is érdekes valamennyire, ha kérdést írtál ki ezzel kapcsolatban).


Tehát akkor.. :)


Persze hogy nem félnél kihívni és megverekedni, a bunyóban semmi félelmetes nincs annak aki ebben él.


Hogy a wingtsunban van-e sparring azt bontsd ketté. Ne keverd szerintem össze az alap átlag WT edzéseket és Máday saját felkészülését. Én nem lepődnék meg, ha ő rendesen tolna sparring bunyót.


Én nem tudom, előre azt feltételezni hogy nincs küzdelmi rutinja egy mester edzőnek, hát vagy igaz lesz vagy nem. Viszont az ő mozgásán látszik hogy van erő benne (meg maga sem kis darab), az nem látszik hogy vajon mennyire rutinos verekedő, de azt még én is tudom róla hogy fene gyors (termetét meghazudtolva) tehát ha a képességeit a gyakorlatban alkalmazni tudja, márpedig mire fel gondolná bárki is hogy ő (a hazai WT vezetője) ne tudná alkalmazni.. akkor nála szerintem egy zúzós stílus lenne a WT.


Erről írtam korábban, hogy maguk a wt technikák, elvek nem rosszak. Ha valakinek van olyan mozgáskultúrája hozzá hogy megtölti erővel a mozdulatokat, akkor az veszélyes. Én például nem lennék rossz wingtsunos/wingchunos, mert már tudok mozogni. Ha a wt-sek is megtanulnának mozogni, akkor a technikáik bizony nem lennének rosszak. A "mókusboxból" hirtelen valami komolyan zavaró dolog születhetne, én úgy gondolom Máday ilyen. De én néztem sok videót róla, ezekre alapozom a véleményemet + személyes beszámolóra.

2014. márc. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
ebben teljesen igazad van...viszomt nagyon kisarkítottuk az egész beszélgetést Mádayra...maga a wing tsun itt a lényeg és nem egy-egy mester...a sifuról mindenkinek meg van a saját véleménye...visszakanyarodva az első témára lássuk be, hogy egy átlag wing tsunost, aki mondjuk három éve tanulja és ezalatt teljesen megfertőzte őt a "nagy wt marketing", miszerint a wing tsun a leghatékonyabb és legsebezgetetlenebb harcművészet a földön, egy szintén három éve boxoló, vele egy súlycsoportban lévő józan és sparringhez szokott ökölvívó lazán kiüti...nem nagyon akarom elhinni (nem nagyképűsködni szeretnék, távol álljon tőlem) hogy engem mondjuk egy hetedik tanulói fokozattal rendelkező wt-s, akibe belesúlykolják hogy ezekkel a technikákkal ő a legjobb, azonban élesben sosem tudta alkalmazni tudását, az leverne engem egy randoriban...bunyóztam már WING TZUNOSSAL (az ebmas féle) kétszer is és mivel megbeszéltük hogy light-contact lesz, ezért nem vittem a támadásokba sok erőt, azonban ha full-contact sparring lett volna, akkor fél perc alatt haza tudtam volna vágni (a combját sípcsonttal akár-mikor elrúghattam volna, a fejét nem védte rendesen, így egy horoggal bármikor leteríthettem volna, rossz volt a beállása, így földre tudtam volna vinni és bevihettem volna egy adott feszítésbe/folytásba, stb.)...a legrosszabb az volt, hogy ezután a gyerek teljesen összezavarodott, pár hónapra szüneteltette is az edzéseket, mert akkor kellett szembesülnie azzal,hogy amít az wing tzunon belesúlykolnak, hogy ezzel a stílussal ő verhetetlen lesz és hogy sparringre nincs szükség, anélkül is kamatoztatni tudja tudását, ez csak kamu és mese...szóval véleményem szerint ezeknek a "marketing kungfuknak" nincs nagy realitása!
2014. márc. 25. 14:23
 19/30 anonim ***** válasza:

Ez nem is igazán volt kérdés, küzdősport világban ezeket illik tudni, hasonlóan látni mint leírtad, hiszen bármikor elvégezhetők ilyen gyakorló meccsek, és az eredmény általában megmutatkozik.


Nem használnak megfelelő edzés szisztémát, képesség fejlesztő módszereket, így bármilyen 'fegyver' (technika) legyen a kezükben, te ki fogod ütni mert te tudod is használni a saját technikád. És ez a lényeg.

2014. márc. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
már ne is haragudj, de először azt hittem, amikor legelőször ide kommenteltél, hogy te csak valami kis 11 éves offoló karateimádó gyöktörzs vagy, aki csak úgy osztja az agyát, de rájöttem hogy nem...te egy sokattudó, értelmes szakember lehetsz és feltételezem jó harcművész vagy!
2014. márc. 25. 14:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!