Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rossz döntés volna a Wing...

Rossz döntés volna a Wing Tsun Kungfu?

Figyelt kérdés
az öcsém 14 éves, erős, zömök, jó izomzatú kajakozó, hisz ezt csinálja már elsős kora óta! az eddigi edzőjük elköltözött, az új pedig egy alkoholista agresszív ostoba gyökér, akihez a testvérem nem szeretne járni, így tevékenységet akar váltani, méghozzá küzdősporttal/harcművészettel szeretne foglalkozni! Az ő erőnlétével és kondijával szuper jó boxoló vagy birkózó válna belőle, sőt még ketrecharcolni is hívtam, mert én meg azt csinálom már hat éve, azonban ő semmi ilyesmit nem szeretne! helyette kinézte magának ezt a Wing Tsun Kungfut (igen, a Máday félét)...mi a véleményetek az egészről?

2014. márc. 24. 13:41
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Igyekszem.


Biztos rossz stílusban írtam ha olyan benyomás jött le. Mindenesetre nyilván nem bánt ha 11 éves karatekingnek tartanak, bár titokban remélem hogy nem vagyok ez a kategória. Az elismerő szavak jóesnek, de én már nem tudom megerősíteni, magyar harcművész világban már magamat sem sorolom inkább sehova.. Igyekszem, mint mindenki. Próbálok értelmes úton igyekezni és nem azért izzadni hogy aztán minden szembejövő boxoló kiüssön aki már legalább 6 hónapja edz.. :D

2014. márc. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
ez jó mentalitás...kíváncsi volnék ha már így témánál vagyunk, hogy neked milyen sparring tapasztalataid vannak wing tsunosokkal/tzunosokkal/chunosokkal?
2014. márc. 25. 15:23
 23/30 anonim ***** válasza:

Előre elnézést az offért:

Tudom Tápi hogy te nagyon a versenyek ellen vagy DE kyokushin versenyek elég kemények tudnak lenni, persze nem egy igazi bunyó de gondolj csak bele. Oké, fejre nem lehet ütni DE nincs semmilyen védőfelszerelés. Van aki felteker egy bandázst de annyi. Elég komoly fájdalomtűrés kell oda, na meg durván feledzett végtagok. Persze egy bokszolónak jobb a kéztechnikája de élőben nincs ott a kesztyű az igazi karatésnak meg kemény az ökle. Egyik mesterem a sóderes betont püföli de kb tiszta erőből, félelmetes. Na meg lábra kell állni mikor már kívül belül szarrá van rugdosva a combod. Arra akarok kilyukadni igazából, hogy a kyokushin SZERINTEM még verseny szinten is majdnem olyan mintha harcművészet lenne. Versenyen és edzés végén a technikákat is tiszta erőből KELL végrehajtani. Ha csak úgy teszel mintha meg akarnád ütni a másikat kiröhögnek. Ha meg az ellenfeled földrekerül tulajdonképpen győztél (ha folytatni tudja akkor wazari győzelmed lesz amennyiben több érdekes dolog nem történik).

2014. márc. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Singham ***** válasza:

Most nem csak a Wing Tsun-ról fogok írni, hanem úgy általánoságban az összes ,,Wing" irányzatról.

Először Yip Man-ig kell visszamennünk, aki elég híres figura volt a Wing Chun (ez az eredeti stílus) világában. Igaz ópium függő volt a nagy ,,ópium háború" miatt, de ennek ellenére nagy tiszteletnek örvendett. Emiatt mindenki akarta, hogy majd őt nevezze ki a mestert utódjául (annak ellenére, hogy ott volt Yip Chun). Így nagy versengések alakultak ki a diákok között. Aztán jött egy személy, aki felforgatta a dolgokat: Bruce Lee. A hiperaktív nagy szájú gyerek, aki nagyon tehetségesnek bizonyult. Ezt sajnos szerette éreztetni is a többiekkel, akik természetesen nem szerették ezt. Jobban mondva a tényt, hogy egy gyerek ruházta meg őket, és Yip Man ezt tűrte is, mivel az eddigi legtehetségesebb tanítványát látta Lee-be. Csak jött a baj: Lee anyja. Kiderül, hogy német, így Lee csak félig kínai. Ez meg oltári nagy botrányt kavart, mivel akkoriban nem nézték jó szemmel, ha valaki nem kínai és úgy tanul Kung Fu-t. Így Lee-nek menekülnie kellett, és később megalapította a Jeet Kune Do-t.

Ezután mondanom se kell a megmaradt diákok között még jobban elindult a harc, hogy ki lesz majd a mester utódja, meg mindenki beakarta bizonyítani van olyan tehetséges, mint amilyen Lee volt.

Yip Man azonban közben meghalt, úgy, hogy a tanítványok közül senkit se jelölt meg utódjának, aki átveszi a nagymester helyét, mert Yip Chun ekkor még nem állt készen erre a posztra. Ekkor jött a káosz. Leung Ting és még néhányan önkényesen kijelentették, hogy ők Yip Man utódjai. Csak hát ők nem oktathattak Wing Chun néven Kung Fu-t. Ekkor alapultak sorra a különböző Wing Chun átíratok. Nagyon minimálisan térnek el a Wing Chun-tól, de épp annyira, hogy külön stílusnak elfogadják őket. Így mindegyikük Yip Man utódja lett, holott senkit se jelölt ki hivatalosan Yip Man.

Wing Tsun. Sajnos sokan erre gondolnak már egyből, mikor felmerülnek a Wing irányzatok. Jól értett a marketinghez Leung Ting, így nagyon hamar kiszorította a tanítvány társait, sőt még Yip Chun-t is, így sok Leung Ting irányzatát oktatják csak.

Magyarországra is az alkoholt és a pénzt meg nem vető Máday által jutott el. Aki jó tanítványa volt Leung Ting-nek, hisz ő is olyan marketing szövegeket használ, amit az öreg is megirigyelne. Hisz a plakátokon olyanokat olvasni, hogy Jackie Chan is ezt a Kung Fu-t tanulta, holott semmi köze hozzá.

Hogy mi a véleményem a Wing Tsunról? Nagyon egyszerű: egy jól működő politikai párt, ahol azonban drága a tagság. Mert anyagilag nem tudom milyen családból származtok, de vizsgáknál arra készüljetek 60 ezer Ft-ba alap hangon bele fog kerülni. Ebbe csak a legalapvetőbb dolgok vannak. Nincs költőpénz, utazási költség, stb. De ezekre a vizsgákra már meg kell venni a felszereléseket, ami megint jó pár ezer Ft-ba fájna nektek. Félévért meg nem lenne érdemes ilyen összegeket kidobni. Mert Máday se veti meg az alkoholt, meg elég bunkó a stílusa, kb. hasonló, mint az új kajak edzőjének. Talán ez lenne a legcélszerűbb érved az egész dolog ellen.

2014. márc. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
remélem, hogy a forrásaid megbízhatóak és hogy igaz, amit a wing tsunról, leung tingről és mádayról leírtál...én teljes mértékben egyet értek veled és az érved is nagyon jó!
2014. márc. 25. 20:48
 26/30 anonim válasza:

Kedves kérdező.

Visszatérnék a kérdésedre, mert amint olvastam, eléggé eltértünk a lényegtől. Tömören :)

Az öcsédnek nem ajánlanám, mert amint írtad, erős, zömök, jó izomzatú. Merem feltételezni, hogy eléggé merev ahhoz, hogy wing tsunt tanuljon. Ha a feltételezésem rossz, akkor bátran ajánlanám neki. Ha kipróbálja, tetszik neki és szívvel lélekkel tudná csinálni, akkor viszont nem tartanám vissza. De ahhoz, hogy jól helyt tudjon állni mint utcán, mint edzés terén, ahhoz sok kitartásra és kemény munkára lesz szükség.

Amúgy nem tudom, hogy honnan veszitek, hogy Máday alkoholista. Lehet, sőt szerintem tuti, hogy mikor nem tréningeket tart, akkor legurít pár doboz sört vagy valami alkohol tartalmú löttyöt. De őszintén, ki nem?

Meg még kitérnék a modorára is. Igen, meg van a sajátos stílusa, mint mindenkinek. Nem mint ha a küzdősporttal foglalkozó embereknek nem lenne akkor arca, szerintem egyeseknek nagyobb arcuk is van mint Máday-nak.

2014. ápr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
mik azok az okok, amiért ajánlani tudod?
2014. ápr. 1. 20:06
 28/30 anonim válasza:

A magas önvédelmi értéke miatt. Lehet, hogy neked ez furcsának hangzik, de hidd el, hogy utcára, amiket tanítanak ott, feltéve ha jó edzőt (si-hinget) sikerül kifognod, 100%-ig megállják a helyüket. (A jó társaság sem utolsó :D) Elősegíti mind a két agyfélteke működését, mert az edzéseken, mind a két oldalra gyakorlunk. Kéz-láb koordináció készség fejlődését is.

De ha szeretnéd és érdekel, akkor hosszabban is elbeszélgethetünk, az önvédelmi részén :).

2014. ápr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
linkeld be a facebookod és beszélhetünk erről!
2014. ápr. 1. 21:28
 30/30 anonim válasza:
Az elérhetőségemet, privátban elküldtem.
2014. ápr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!