Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A futástól fáj a térdem. Mi...

A futástól fáj a térdem. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Két és fél hónapig futottam minden hétköznap...betonon. Két hete fáj a derekam és a jobb térdem (azóta próbáltam gumipályán "terhelni", nem sok sikerrel, így azóta nem futok). A derekam helyre jött, de a térdem miatt nagyon el vagyok keseredve (a cipőm jó, futóspéci boltban vettem). Mit javasoltok? (további kímélet, lassú terhelés, sportorvos...)Köszönöm
2014. ápr. 4. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

Elöször is, az, hogy futócipöt vettél, még nem jelenti, hogy tényleg jó, ugyanis nemcsak egyféle van, és nem mindenkinek ugyaolyan fajra a jó.


Másodszor egyelöre nem fuss, mert az eleve nagyon árt a térdnek (föként ha túlsúlyod van), hanem helyette gyalogolj gyors tempóban. Az mozgásként majdnem ugyanannyit számít, viszont sokkal jobban kiméli a térdet.

2014. ápr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hagyd abba amíg nem megy szét teljesen és menj el úszni helyette
2014. ápr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

és kimondottan betonra ajánlott cipõ? megvizsgálták a lábad, hogy pronáló, szupináló e és annak megfelelõ?

amúgy nem mindenkinek jó a futás én futhatok akármennyit nincs baja a térdemnek, màs meg 2 hét után lerokkan... amúgy cipõ ide vagy oda, a legjobb füvön/homokban mezítláb, amire teremtve lettünk.

2014. ápr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

és a törzsedet is kezd el erősíteni.

2014. ápr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!