Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A fekvőtámasz és a húzódzkodás...

A fekvőtámasz és a húzódzkodás milyen izmokat dolgoztat meg?

Figyelt kérdés
Minden variáció érdekel, de legfőképpen a két kézzel, válszélességű kéztartással végzett (vagyis a "hagyományos") gyakorlatokra vagyok kíváncsi. Tudomásom szerint a fekvő a vállra, tricepszre és a hát felső részére jó, a húzódzkodás pedig a vállra és hát felső részére, de nem vagyok biztos benne, valamint örülnék pontosabb megfogalmazásnak. A normális válaszokat előre is köszönöm, trollokra nem vagyok kíváncsi.

2014. ápr. 11. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Mezei fekvő: főleg tricepsz és mell, nagyon kicsi váll, de ebből rengeteg féle variációt lehet csinálni.


Húzó: bicepsz, hát (vállat lefele mozgató izom) és még a váll hátsó részét is dolgoztatja.

Szvsz nem elég önmagában egyik se arra, hogy rendes izomzatot építsünk. Nagyon jó gyakorlatok de fekvőt szerintem érdemes kiegészíteni pl. tolódzkodással, bicepsznek meg kell a súlyzó :D ha meg nincs vállizom hülyén fogsz kinézni.

2014. ápr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Tudom, hogy nem csak egy testrészre kell edzeni, de nem is mojdtam, hogy én így szoktam. Minden másnap fegyencedzek (tegnap kezdtem), mindegyik gyakorlatból csinálok sorozatokat. Tolódzkodni nem tudok, mert 1. Én nem testépítéssel foglalkozom, 2. Nincs tolódzkodóm, 3. Kojdiba se tudok járni, mert lány vagyok és ehhez túl fiatal (14), és mint írtam, ezzel nem foglalkozom. Nagy valószínűséggel írtam baromságokat, ezért bocsi.


Az erősödés és "hízás" a célom (mert rettentően sovány és gyenge vagyok).


Van itthon 2 egykezes súlyzóm, azzal szoktam kitöréseket csinálni, meg karerősítést, lehetőleg minél nagyobb súllyal.

2014. ápr. 11. 15:13
 3/5 anonim ***** válasza:
tolodzkodáshoz elég egy szék vagy lépcsőn is elvégezhető.
2014. ápr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És azzal hogyan is kell csinálni? :)
2014. ápr. 11. 18:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy héten egy izmot egyszer eddz meg, de akkor rendesen. Tolódzkodásról a fegyencedzésben is olvashatsz. Szerintem csináld azt a verziót amihez pl. egy ágy széle tökéletes. Arra ráfogsz, a tenyereid előre néznek, a sarkadat messze lerakod a földre magad elé (láb nyújtva) vagy felrakod egy székre (így nehezebb) és szép lassan fel-le nyomod magad.
2014. ápr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!