Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Árthat heti ötször futni...

Árthat heti ötször futni (egyhuzamban, utána 2 nap pihenő)?

Figyelt kérdés
Alkalmanként 25-40 percet szoktam futni, ami nálam 4-6 km-t jelent, szóval inkább mondanám kocogásnak. Sajnos betonon , mert nincs más lehetőség. (165/65, N/23). A napokban bizonyos testhelyzetekben elkezdett fájni (sajogni) a térdem, pl.törökülés... Mit javasoltok? Nem szeretném nagyon ritkítani a futásokat, mert nagyon jól esik.
2014. máj. 1. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Pedig ha a térded bejelzett, az nem véletlen... Jobb talajon kéne futnod, ott is jó cipőben.


És nem ártana egy ortopédiai kivizsgálás, hogy minden oké-e.

2014. máj. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

a cipőm jó, az ortopédiai jelentésem kevésbé...


nike lunerglideban futok, mert lúdtalpas vagyok (már ötévesen is az voltam), de mióta ez a cipőm megvan, nem fáj a talpam futás közben.


illetve van egy kis gerincferdülésem is...


de nagyon nem szeretném, hogy a térdem is beálljon a sorba :D

2014. máj. 1. 11:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Nők csípője, lába olyan szögekben állnak, hogy nem érdemes erőltetniük a futást.
2014. máj. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csacsiság, a nők lába és csípője pont annyira alkalmas a futásra, mint a fárfiaké, ez nem nem függvénye.


Viszont ez a kis sajgó fájdalom jelezheti a kezdődő porckopást, ezért javasoltam az ortopédiát. Meg kéne nézni, hogy valóban ez-e a gond. Enyhe esetben a futás is maradhat, de egy speciális gyógytornával meg kell erősíteni a térd körüli izmokat, hogy a térdre a legkisebb teher jusson.

2014. máj. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Így is lehetne :))


Csak a túlzó feminista hozzáállás még az életben nem használt a női nemnek. Ezúttal sem nekem fog ártani.. :))


Szabad országban lehet futkosni, nem nekem fáj.

2014. máj. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a tanácsot, ha legközelebb orvos közelében leszek, rákérdezek... :)


minimorris, szerintem pedig a véleményedet pár testnevelőtanárnak is átadhatnád, mert gimiben még rohadtul utáltam tesiórán futni... de a tanerő sajnos nem érezte úgy, hogy egy életre megnyomorít vele :D

2014. máj. 2. 11:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt már mások is felvetették nekem, de együtt kell élni a ténnyel, hogy én csak egy ember vagyok, és a többi ember nem feltétlenül osztja a konstruktív véleményemet, nézeteimet.


Ugyan úgy ahogyan a testnevelő tanárok tudása sok esetben már elavult, az orvosokra is igaz lehet ez. Ezen én változtatni nem tudok. Még ha ennek a célnak tudnám szentelni az energiáimat..

2014. máj. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!