Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen aktív hát és hasizom...

Milyen aktív hát és hasizom erősítő gyakorlatok vannak testtartás rosszabodása ellen?

Figyelt kérdés
Ortopéia szakorvos javasolja.
2014. máj. 1. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:

és miért nem utalt be gerinctornára?

lábemelés,hasprés,híd,homorítás,plank,vízszintes húzás,felfelé néző kutya.

2014. máj. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadó köszönöm szépen,hogy írtál.Voltam már ezzel a panasszal gerinctornán,de ott olyan gyorsan magyarázza a gyógytornász a gyakorlatokat,hogy képtelenség végrehajtani és már egyből jön a következő gyakorlat.Ezeket a gyakorlatokat amiket leírtál melyik mire jó és hányszor kell egy gyakorlatot csinálni,videó formájában magyar nyelven megtalálhatók ezek a gyakorlatok a netten?Légy szíves küldenél linket róla.
2014. máj. 2. 13:16
 3/10 aikiboxer ***** válasza:

Néhány javaslat:

(1) Ha van rá 20 ezer forintod, akkor ajánlok egy gyógytornászt és menj el 4-5 edzésre hozzá és tanuld meg a gyakorlatait. Utána már otthon is tudod őket csinálni.

(2) Nézz meg egy kettlebell edzést. Ez nagyon jó a törzs/hát erősítésére. (Amúgy mi a problémád? Csak a tartásod?)

(3) Keress rá youtube-on a "convict conditioning bridge progress" kiejezésre, és kezdd el csinálni a fegyencedzés híd gyakorlatait a videók alapján. És/vagy vedd meg [töltsd le] a Fegyencedzés című könyvet és fegyenceddz otthon.

2014. máj. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves Korbács köszönöm szépen,hogy írtál,ha ezt olvasod kérlek válszolj.Voltam már ezzel a panasszal gerinctornán,de ott olyan gyorsan magyarázza a gyógytornász a gyakorlatokat,hogy képtelenség végrehajtani és már egyből jön a következő gyakorlat.Ezeket a gyakorlatokat amiket leírtál melyik mire jó és hányszor kell egy gyakorlatot csinálni,videó formájában magyar nyelven megtalálhatók ezek a gyakorlatok a netten?Légy szíves küldenél linket róla.
2014. máj. 3. 14:48
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves aikiboxer köszönöm szépen,hogy írtál,ha ezt olvasod kérlek válszolj.Kérdezed,hogy mi a problémám? Csak a tartásom?Megírom neked.2012 szeptember2.-án L1csigolyatörést szenvedtem traumás fűzőt viseltem ami 2013 márciusában került levételre.Az ellenőrzések során a törés javult,de a sebészeti ct-n kiderült,hogy a keresztcsonti szakasznál kialakuló protrusiom van kialakulóban,és fájdalmat is érzek azon a szakaszon a doktor azt mondta ettől fájnak a lábaim.Testtartási panaszom is van a két vállam előre esik,és a nyakamnál a tarkóm és bal oldalt a nyakam fáj annyira,hogy a vállaimba, karjaimba végig az újaimig zsibbad,és a bal oldalam is végig gyengéden zsibbad,az egész hátam fáj,a gerincem mellet mindkét oldalon az izmok fájnak.Néha a bal arcom is zsibbad és sugárzik a fájdalom.A reumatológus szakrendelő kezdeti nyaki sérvet állapított meg,de konkrétan a testtartásom rosszabodása érdekében és a kezdeti nyaki sérvem miatt lévő fájdalmakra és a keresztcsonti szakasznál a kialakulban lévő protrusiom miatt lévő lábaim fájdalmára keresek megoldást.
2014. máj. 3. 15:23
 6/10 anonim ***** válasza:

akkor aikiboxer 1es bekezdésű tanácsát kell megfogadnod.

elmész egy fizetős gerinctornászhoz és ő összeállít neked egy személyre szabott teljes gerinc edzést,nyújtást.

minden nap végezd és járj mellette úszni.

2-3 havonta menj vissza az edzőhöz,hogy nehezítsen a gyakorlatokon,felmérje a javulást.

2014. máj. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves Korbács ha ezt olvasod kérlek válaszolj.Azokat a gyakorlatokat amiket leírtál melyik mire jó és hányszor kell egy gyakorlatot csinálni,videó formájában hanggal magyar nyelven megtalálhatók ezek a gyakorlatok a netten?Légy szíves küldenél linket róla.
2014. máj. 3. 20:43
 8/10 aikiboxer ***** válasza:

Na jó konkrétan amiket leírtál, azok olyan súlyos traumák és tünetek, hogy ne egy névtelen internetes fórumon keress rájuk megoldást. Az ember háta, gerince, nyaka nem játék -- egész életedben, hosszú éveken keresztül ettől fogsz szenvedni, ha nem kezelteted rendesen.


Mindenképpen gyűjts 20-30 ezer forintot és menj el egy normális gyógytornászhoz! Tényleg ajánlok neked egyet privátban, akihez én is jártam. Tőle meg tudod tanulni a gyakorlatokat, amelyek számodra szükségesek. Ezt tényleg ne egy internetes fórumon próbáld megtanulni...


Általában véve a Fegyencedzés nagyon hasznos szerintem az egész testnek, úgyhogy érdemes beszerezned a könyvet, olvasgatni, és lassan, óvatosan elkezdeni csinálgatni, megerősödni. Az alapszabály: ami fáj, azt ne csináld... De a fegyencedzés az segít megerősítani a gerinc melletti izmokat, hátat, nyakat, vállat. De nem pótolja a profi gyógytornát.

2014. máj. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves Korbács megadnád a gyógytornász elérhetőségeit?
2014. máj. 3. 22:41
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves Korbács ha olvasod ezt elküldenéd a gyógytornász elérhetőségeit?
2014. máj. 6. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!