Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Anyámék elég határozottan...

Anyámék elég határozottan felléptek, hogy valamit mozognom kéne. Tanácstalan vagyok, hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés

(majdnem 17 vagyok) Régebben sok sportba belekezdtem, de mindig abbahagytam vmi miatt.. És most sem azzal van a bajom, hogy esetleg figyelmeztetnek, hogy amit most felszedek, azt később iszonyú nehéz lesz leadni.. hanem ahogy mondják. Totál úgy érzem, hogy csak bántani akar.. Sok problémám van eleve anyával, én tettem fel azt a kérdést is, hogy féltékeny rám... de ez csak rosszabb. És tényleg most nem azzal van a gond, hogy szólnak, mert elhiszem, hogy jót akarnak. Hanem egyszerűen úgy érzem, hogy ha eddig máshogy nem tudott rám hatni rám, (sport-ügyben) akkor majd így. Fájdalmat okoz, megbánt.. és elvárja, hogy felmutassak valamit, vagy bizonyítsak nekik. Kicsit úgy érzem, hogy már csak azért sem.. De akkor magammal szúrnék ki.

Ugyanakkor.. egyébként nem érzem, hogy felszedtem volna, de egyetértek azzal, hogy kéne valami állandó mozgás. És egészségesebb ételek.. A nagyszüleimnél sok zsírosat eszek.

Lehet, hogy úgy tűnik, nincs is ebben kérdés, de valamilyen tanácsra, bármire, vagy véleményre, szükségem lenne. :S :(

Kezdjek el szép csendben futni , úgy hogy ráadásul rosszul veszem a levegőt, és egy jó ideig biztos nehéz lesz, és közben nézzem anyám elégedett arcát? Mintha kövér lennék. De nem vagyok az... csak két ember látja úgy, hogy felszedtem volna.


2008. júl. 28. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha neki állsz valamit mozogni,ne a szüleid legyenek a szemeid előtt,hanem,hogy igen magamnak akarok jót,hasznosat.Elég ha a barátokkal elmész tollasozni,focizni,kézizni,kosárlabda,vagy akár egyedül bicajozni,futni mp3 lejátszóval még ki is kapcsol,ha szereted a zenét,és mindig felemelt fejjel és elégedetten menj haza.Mutasd meg a szüleidnek mire vagy képes,büszkék lesznek rád ( nemcsak a sportra kell érteni ezt)
2008. júl. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is anyámmal vannak hasonló gondjaim,azzal kapcsolatban,ahogy beszél hozzám.Nálam az segített valamennyit,hogy mikor megint kissé sértően beszélt,megmondtam neki,hogy bánt.Egyszer-kétszer ezt elmondtam neki,és mostmár kedvesebb.Meg kell ezt neki mondani,lehet,hogy ő ezt nem tudja,és azt hiszi,hogy nem is hallod,amit mond(gondolom,azért a kamaszkor környékén vagy,ilyenkor a szülők se tudnak bánni a gyerekkel).Ha meg majd tehetem,elköltözök,és kész.De addig,míg vele élek,jobb békességben élni,amennyire lehet.


A sporttal kapcsolatban:jobb,ha találsz magadnak egy sportot,amit szeretsz.Nem kell versenyszerűen űzni,de sok örömöt lelsz majd benne,és az otthoni stressz lekűzdésében is segít(tapasztalatból mondom).Ha nem szeretsz futni,nem baj,de mindenkinek van valamilyen sportja,ami közellebb áll a szívéhez a többinél,és amit hosszabb idő után se un meg.Pl.én néha futok,de minden nap nem tudnék,mert ahhoz már nincs kedvem.Kipróbáltam pár sportot,főleg tornaórán,és nem tetszett nagyon egyik se.aztán kaptam egy jógás könyvet,és rájöttem,hogy ez az én sportom!Minden reggel jógázom,és nélküle rosszabb a napom az izmaim görcsössége miatt.A pattogósabb sportokat meg egyszerűen nem szeretem sűrűn csinálni,csak az ilyen nyugodtakat.

Szóval azt tanácsolom,hogy te is keresgélj,próbálj ki sok mindent egy-két alkalommal,ha valami nem jön be,keress mást.

Sok sikert,ha bírsz írj majd,hogy alakulnak a dolgok!

2008. júl. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%

ha 2 ember úgy látja igaza lehet.

szerintem a mai fiatalok között sok akin van felesleg. az úszógumi 20 éves kor alatt az gondolom hogy nagy nagy tunyaság miatt van. kezd el mozogni mert pl elég szarul fog az esni ha majd egy fiu aki tetszik mundja rád hogy kövér vagy, vagy úszógumis.

ne fuss, haugy érzed felesleg van csak rajtad akkor kezd el táncolni járni. na az megmozgat majd. ha városban élsz sok sok lehetöséged van aerobikra, táncolni járni. ha falun akkor nehezebb, de a legjobb ha valami olyat kezdesz el ami tetszik is neked.

ha pl gondod van a tánccal mert nincs olyan ritmus érzéked akkor az aerobik a legjobb mert ott majd bele jössz.

2008. júl. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Amúgy, a korit szeretem, imádom. Jégen.

És amúgy elég sok embert megkérdeztem, ők nem látják. Szerintem ez hülyeség, hogy két ember tízhez képest mondjuk mennyire reális... Nem, jól érzem így magam, de az állandó mozgás az kéne. Tudom én is , hogy jobb lenne.

2008. júl. 28. 17:11
 5/5 anonim válasza:
100%

szerintem táncolj:) én fél év alatt tökjó alakra tehettem szert

mármint megformálta a csípőmet^^

2008. aug. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!