Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen fajta turmixokban van...

Milyen fajta turmixokban van sok fehérje és szénhidrát?

Figyelt kérdés
Házilag szeretnék turmixot készíteni,amiben fehérje és szénhidrát is megtalálható. Természetesen edzéshez kell. Port nem akarok venni,mert sajnos a szüleim ellenzik és nekem meg nincs rá pénzem :S
2009. dec. 27. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mikor akarod inni, ha edzés után, vagy reggel, akkor:

Vegyél natúr zabkorpát, vagy natúr zabpelyhet. Bármelyikből mérj ki 50 grammot. 3 deci tej (víz jobb, és a tej amúgyis értelmetlen, mert nincs benne semmi, viszont sokan görcsölnek tőle) 10 tojásfehérje (sárgája megy a kukába, mert tiszta zsír) ízlés szerint fagyasztott gyümölcs. Én meggyel, vagy málnával csináltam régen. Összeturmixolod, olyan lesz , mint a fagyi :)

A rengeteg tojás miatt, valamint a zabkorpa/pehely is drága, hosszú távon olcsóbb a fehérjepor. De ha anyuék állják a cehhet és így nyugodtabbak, akkor nem számít :)

Ez így kb. 45g fehérje, 40-60g szénhidrát (málnában, meggyben alig van)

2009. dec. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!Amúgy edzés után szeretném inni.
2009. dec. 27. 17:15
 3/7 anonim ***** válasza:

helló


én kiegészíteném annyival az első válaszolót, hogy ha lehet főzd meg előtte a tojást részben azért mert könnyű szétválasztani, valamit hogy elkerüld a szalmonella veszélyét.

Zabpelyhet viszonylag olcsón tudsz venni spar-ba, lidl-be, aldi-ba (kb 150 Ft fél kiló)


egyéb olcsó fehérje forrás bár ez inkább estére:


negyed kilós sparos zsírszegény túró (ilyen tégelyes 170 Ft)

reszelt citromhéj, kevés mazsola, édesítő és ha akarsz bele szénhidrátot akkor még zabpelyhet is tehetsz bele


ha csak a negyed kiló túró tápértékét veszed

az 100 grammonként 16 gramm fehérje, 4 gramm szénhidrát


összesen 40 gramm fehérje és 12 gramm szénhidrát

2009. dec. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
na ezt "jólmegaszondtam". Szólal azért ajánlanám a tojás főzését hogy elkerüld az esetleges szalmonella fertőzés veszélyét
2009. dec. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon köszi:D
2009. dec. 27. 18:53
 6/7 anonim ***** válasza:
én ugy csináltam hogy ha van shaekered akkor félig öntöd tejjel abba belle 4 db tojás ebbe 2 db sárgája is benne van meg 2 kanál kristálycukor hogy meg is bird inni és összeturmixolod.nagyon finom és jó is.de emellé vegyél zabpelyhet és ezt is tejbe és rá 2 kanál cukor!!sok szerencsét!!
2012. márc. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Épp most ezt eszem:

negyed kiló zsírszegény túró

2 teljes tojás

3 teáskanál vaniliáscukor

pár csepp édesítő, és kb ugyanennyi citromlé.

Bele egy tálba, villával felkavarom, bekanalazom. Szerintem finom, ha unom, akkor lehet fahéjat, mazsolát, kakaóport stb. tenni bele. :)

2013. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!