Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Voltál már bodyArt órán? Ez...

Voltál már bodyArt órán? Ez olyan nagyis sport?

Figyelt kérdés
Egyszer elmentem egy gerinctréning órára, és csupa nyugdíjas volt rajtam kívül, ami olyan volt, mintha rossz helyre tévedtem volna. Néztem ezt a bodyArt-ot, kipróbálnám, de nem akarok ugyanabba a hibába esni. Ez is olyan lassú óra, mint a gerinctréning? Vagy itt vannak keményebb részek is, és nem csak idősek járnak? Ha voltál már, akkor írd meg, milyen volt.

2014. máj. 15. 16:55
1 2
 1/18 *Glissade* ***** válasza:
100%

Nekem nem tetszett a sima BodyArt.

A basic óra semmit se ért, az tényleg nagyi torna.

A haladób óra jó, de akkor inkább haladóbb jógára menj.


A BodyArt DeepWork viszont brutál jó:D

Ott nem fogsz nagyikkal találkozni, mert kell hozzá egy alap erőnlét és állóképessêg, koordinációs képesség!

Én már majdnem 1 éve deepwork- zöm és imádom!

Függőséget okoz.

2014. máj. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Haladó bodyArt órákat nem láttam, mindenhol csak az van általában odaírva, hogy bodyArt, amiből nem derül ki, hogy milyen.


A deepwork-on gondolkozom, de egyelőre nem világos (a neten csak részletvideókat találtam, teljes óra felvételét nem), hogy mennyi belőle a "táncolás", vagyis a látványkoreográfia, és mennyi belőle az érdemi edzés. Ránézésre a dw olyan, mintha inkább a mozgás látványa lenne inkább a lényeg, nem a hatékonysága.


Te úgy érzed, hogy a látványelemek szükségesek? Tehát hogy például látványosan a földre csapnak előrehajlásnál, meg ilyesmi? Ez mintha csak azért lenne belerakva, hogy "bulisabb" legyen.

2014. máj. 15. 20:09
 3/18 *Glissade* ***** válasza:

Relatív, ha megnézel egy táncot; ott tényleg csak látvány elemek vannak, megkoregrafálva minden részlet.

Ehhez képest a DeepWork nem látvány mozgás.


A gyors dinamikus részek a cardió része, utána statikus leginkább jógás pózok szoktak lenni, a közepén meg dinamikus erősités.

A BodyArt- nál kemênyebb.

Vagyis ha dinamikusabb, pörgősebb edzést szeretnél ezen a vonalon maradva; akkor mindenképp a DeepWork vagy haladóbb jóga óra!

Szerintem.

2014. máj. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 *Glissade* ***** válasza:

Viszont a haladóbb jógára a dw. nem hasonlit, mert edzettségi szint függően a DeepWork- nél inkább cardió tartományban vagy.


A jógánál meg ugye kerülendő a levegő kapkodása, erőltetett légzés.

A dw. állóképessêgi edzés a jóga ászanák meg erősitő, erő- állóképessêg.

2014. máj. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

És az általad látogatott órán is lelkesít az előadó? Mármint úgy, hogy óra közben lelkesen kérdez a jelenlevőktől, hogy "jól érzitek magatokat?", és ők visszakiabálnak, hogy "igeeeeen", meg ilyesmi.


Videókon láttam ilyet, és elég színpadiasnak, amerikaiasnak tűnt.

2014. máj. 15. 21:44
 6/18 *Glissade* ***** válasza:

Nem! Nálunk nem;)

Az a tapasztalatom, hogy a kezdőbbek végig szenvedik az órát.

Szerintem örülnek, hogy nem ájúlnak el, fulladnak meg vagy dobják ki taccsot.

(szédelgő, kint lofráló lányt többször is láttam óra közben)

Sokszor pánik szerűen, koordinálatlanúl, rengetegszer megállva vészelik át az órát.


A haladóbbak hangulat függően többé- kevésbê végig csinálják az órát, jobb koordinációval.


A fanatikus törzsvendégek (mint én) energiával teli, élvezettel csinálják végig többé- kevésbé az órát.

2014. máj. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 *Glissade* ***** válasza:

De nekem se lenne kedvem ordibálni órán, hogy juj de jó stb.:DD

Ebből következtetve másnak se.

2014. máj. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 *Glissade* ***** válasza:
Egyébként meg a BodyArt, DeepWork, Hot Iron ugyanaz a Német származású férfi találmánya; valamilyen Robert...
2014. máj. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Te hova jársz egyébként? Melyik terembe?
2014. máj. 16. 07:45
 10/18 A kérdező kommentje:

"Sokszor pánik szerűen, koordinálatlanúl, rengetegszer megállva vészelik át az órát."


Na ez a koordináció a másik fele, hogy nem tudom mennyire "táncos" az óra, mennyire kell hozzá koordináció. Én férfi vagyok, vagyis nem a táncos órákat preferálom, ezért is habozok a dw-kel, mert nem tudom, mennyire kell hozzá koordináltnak lenni.

2014. máj. 16. 07:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!