Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam vissza a...

Hogyan szoktassam vissza a testemet a mozgásra? (továbbiak lent. )

Figyelt kérdés
Volt most egy éves kihagyásom sport terén, a térdem miatt. Nem csinálhattam semmit, se futás, se hip hop, se semmi. Most viszont, úgy döntöttem visszaszoktatom a testem a mozgásra. Lehet még nem lenne itt az ideje, de én úgy érzem javult az állapotom, és már minden gyógyszert bevettem. Az lenne tehát a kérdésem, hogy hogyan kezdjek hozzá? Először mondjuk 15 perc futás aztán mindig egyre több? Mert az állóképességem most a béka feneke alatt van.. Ezenkívül feljött 3 kiló plusz is. Ez gondolom érthető a 0 mozgás miatt.

2014. jún. 7. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, így ahogy írtad. Kezdj kevés kocogással, majd hetente növeled az időt vagy intenzitást, ahogy érzed. De jó lenne, ha nem csak kardio jellegű edzésed lenne, hanem erősítő edzések is. Akár súlyzós, akár saját testsúlyos.
2014. jún. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igazán köszönöm:)
2014. jún. 7. 10:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Csinálhatod ösztönösen, hogy futsz amennyit tudsz, aztán váltasz gyaloglásra majd újból nekiveselkedsz és ezt így csinálod, mondjuk negyven vagy hatvan percig.

Az sem baj ha az elején ennek a nagyobb része csak gyaloglás.


De csinálhatod tervezetten is. Van egy nagyon jó honlap;

[link]

Itt különböző edzéstervek vannak a kezdőknek valótól a maratoni táv abszolváláshoz szükséges tervekig.

Amit linkeltem az full kezdőknek szól, ha ennél azért jobb erőnlétben vagy, akkor nézz egy kicsit keményebbet, és csináld aszerint.


Egyetértek amúgy az előző válaszolóval; kell valamilyen ellenállásos edzés is. Legkézenfekvőbb a konditermi súlyzós edzés, de lehet ez otthoni saját testsúlyos is (húzódzkodások, fekvőtámaszok, guggolás, hasprés...)

2014. jún. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet rossz tipp, ha igen, akkor bocsánatért esedezem :D


De megpróbálhatod esetleg az úszást is. Ott azért nincs akkora terhelésnek kitéve a térd.

2014. jún. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!