Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kettlebell edzésterv. Hogyan...

Kettlebell edzésterv. Hogyan állítsam össze?

Figyelt kérdés

Április elejétől jártam kettlebell edzésekre, hogy megtanuljam a gyakorlatok helyes kivitelezését. Vettem kettlebelleket ide haza.


Hogyan edzek ha vannak célok, amiket el szeretnék érni?


pl. ezt:

[link]


látható, hogy az én súlyomban (-85kg) 16 kilós kettlebellel 132 hosszúciklust kell teljesíteni.


Erre hogyan lehet felkészülni? hogy csak és kizárólag 16ossal edzek? vagy 20 és 24es golyókkal is gyakoroljak mellette?


vagy edzésről edzésre próbáljam növelni az ismétlésszámot?


2014. jún. 22. 08:46
 1/5 aikiboxer ***** válasza:
Csak én tudom rosszul, hogy a kettlebellt kezdő szinten csak edzésen szabad gyakorolni, annyi mindenre kell figyelni? Kettlebelles barátnőm három éve bellezik és ugyan már otthon nyomja, de azt mondja igy is kell edzőhöz járnia, hogy javítgassa.
2014. jún. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

azért nekem van sportmúltam és kialakult izomérzetem is.


ez a kettlebell tanulás meg marketing fogás, túl van misztifikálva.


gondolj bele, hogy kettlebellt már a 20. század eleje óta használnak edzéshez és akkoriban nem voltak azért ilyen technikásak a sportolók.


tény, hogy könnyen árthat ha rosszul használják, és ettől függetlenül hogy itthon csinálom, még csiszolgatom a technikámat.

2014. jún. 22. 09:01
 3/5 kovpet ***** válasza:

"akkoriban nem voltak azért ilyen technikásak a sportolók."


Hát azért ezzel én vitába szállnék :)

2014. jún. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

kovpet: oké, valamilyen szinten igazad van.


de pár hónap alatt el lehet sajátítani az alapokat, amiket tovább lehet fejleszteni egyénre szabottan :)

2014. jún. 22. 11:22
 5/5 A kérdező kommentje:
aikiboxer: barátnődtől megkérdeznéd a kérdésben leírtakat?
2014. jún. 22. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!