Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kell venni futás közben...

Hogy kell venni futás közben a levegőt? Tanács?

Figyelt kérdés
Még csak 2 hete kezdtem el, 2 naponta futok, de nem bírom venni a levegőt normálisan. Már a felénél szúr az oldalam, lüktet a torkom, és szúr a mellkasom is, amikor megállok szabályszerűen kapkodom a levegőt, mint aki megakar fulladni.
2014. júl. 4. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak nyugodtan. Ahogy jól esik. Lehet az a baj, hogy nagyon rohansz, nem? Több mint 3éve futok rendszeresen, de sose szúrt az oldalam. Ha megtalálod a kényelmes sebességet nem akarsz majd megfulladni. Próbálj egy kicsit lassabban haladni. Aztán ahogy sikerül normálisan levegőt venned, növelheted a sebességet fokozatosan.
2014. júl. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Túl gyorsan futsz.

4 lépésen keresztül szívd be a levegőt. Ha így se megy, akkor még lassabban fuss.


Ha már jól megy és gyorsítanál, akkor lehet 3 vagy 2 lépésen keresztül beszívni.


Am én is kezdő vagyok.

2014. júl. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Nem futok gyorsan, normális tempóban, de érdekes, hogy amikor gyorsabban futok akkor ezek a tünetek enyhülnek, de hogy miért azt nem tudom.

Nagyon kezdő vagyok, lehet az a baj.

2014. júl. 4. 14:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Én már öt éve futok. Pár maraton és félmaraton van mögöttem. A szervezetednek is meg kell szokni ezt a mozgás formát. Gyerekként, fiataként nekem is gyakran szúrt az oldalam a tesiórai futásoknál. Javaslom, hogy kicsit vegyél vissza a tempóból, esetleg 3 naponta fussál. Ha úgy érzed bele is sétálhatsz. Szerintem pár héten belül el fog múlni a szúrás!
2014. júl. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!