Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen önvédelmi sportot...

Milyen önvédelmi sportot ajánlotok?

Figyelt kérdés
Melyiknél jó az oktatás magyarországon is? és melyiket nem késő 15 évesen elkezdeni? Pl ilyenekre gondoltam h ninjutsu, kungfu, capuiera, stb :) a kickboxot nem szeretem :/ 15/l

2014. júl. 19. 20:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Amikre te gondoltál azokkal biztos ,hogy nem fogod magad megvédeni. Ahhoz ,hogy megvédd magad harcolnod kell és harcolni csakis a küzdősportok tanítanak meg, nem ezek a varázslások. Járj el ökölvívásra azt biztos ,hogy jól oktatják. A thai boxot is ajánlanám ,de az lehet ,hogy túlságosan durva lenne egy 15 éves lánynak.
2014. júl. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mondjuk én nem értek ezekhez, lehet, hogy a kungfu meg ninjutsu meg ezek kamuk :/ bokszolások nem vonzanak, inkább késsel,, bottal, ilyesmikkel szeretnék tudni bánni, meg azért persze puszta kézzel is- de nem szeretnék olyan izomállat lenni :) és főleg utcai védelemre szeretném, mert félek az emberektől esténként, mert ha rámtámadnak védtelen vagyok , és elég rossz környékekre kell néha mennem.. amúgy van olyan harcművészeti sport, amivel ha pl rámtámad egy veszett kutya, helytállok?
2014. júl. 19. 20:49
 3/22 anonim ***** válasza:
67%

Már százezerszer leírtam/leírtuk, hogy önvédelmi SPORT nem létezik! Van küzdősport, van harcművészet és van önvédelmi RENDSZER! Te Magyarországon igazi önvédelmi RENDSZERT nem fogsz találni, maximum csak valami kamu verziót (pl. krav maga), amivel a büdös életben nem fogod tudni megvédeni magad a való világ utcáin!

Ha valódi ninjutsut akarsz tanulni, akkor utazz ki Japánba, ugyanis itt belföldön a ninjutsu csak egy rafinált marketing fogás, amivel jó pénzt le lehet húzni a naiv emberek zsebéből!

Kung-fuból már lehet találni színvonalas edzéseket! Keresd a wing CHUN kung-fut vagy a Hung Gar Kung-fut, ugyanis ezek adnak reális harci értékeket, ellentétben a wing TSUNNAL és a hasonló parasztvakító baromságokkal!

Igazi capoeirát két helyen oktatnak hazánkban: Győrben és Komáromban! A többi helyen a capoeira csak egy ritmikus fitnesz táncikálás, aminek a küzdelmi értéke NULLA!

Olyan küzdősportot/harcművészetet válassz kedves kérdező, ami felruház olyan tényleges harci tudással, amit aztán az önvédelem terén is kamatoztatni tudsz! Ilyen az ökölvívás, a thai box, a savate, a birkózás, a judo, a taekwondo és a JÓL OKTATOTT kyokushin karate!

Hiába jönnek a helyi agymosott wing tsunosok vagy ninjutsusok a hazug dumájukkal, ne higgy nekik! Őket átverték és megfertőzték! Te ne hagyd, hogy téged is becsapjanak! Maradj a valódi stílusoknál, az ilyen önvédelmi maszlagokat pedig felejtsd el!



#USBORNE

2014. júl. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
ja bocsi, nem vettem észre, hogy már válaszoltál :) amúgy ilyeneken eszközzel is megtanítanak harcolni? pl késsel? :)
2014. júl. 19. 20:51
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
az önvédelem nem sport és fordítva.
2014. júl. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%

Ha késharcot vagy botharcot akarsz tanulni, akkor mindenképpen Kali vagy Escrima mellett döntsél! A krav magát és társait pedig kerüld el!



#USBORNE

2014. júl. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A te stílusod a kali/arnis/eskrima lesz!

Fülöp-szigeteki fegyveres harcművészet, szerves része a kés- és bot

harc.

Ezenkívül pusztakezes elemek (Panantukan) is találhatók benne.

Véleményem szerint hatékony, utcán megállja a helyét.

Fegyverként megtanulod használni a körülötted lévő tárgyakat. (esernyő, faág, törött üveg, stb...)

2014. júl. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
egy 15 éves kislány azzal védi meg magát, ha gyorsan tud futni...
2014. júl. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
ezek tetszenek, köszi :) tényleg inkább nekem valók, mint pl valamilyen box :P
2014. júl. 20. 18:24
 10/22 Ambur T. Attila ***** válasza:
20%
USBORN sosem jön el hozzánk Ninjutsura, csak itt a gyakori kérdéseken fikáz mindig minden más stílust. Pedig olyan soxeretettel várjuk. :D
2014. júl. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!