Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mondanátok valami olyasmi...

Mondanátok valami olyasmi edzést amivel fogyni lehet, de gerinckímélő? 15/L

Figyelt kérdés
Sziasztok. Azért kérdezem, hogy valaki esetleg tud-e ilyesmi edzést, mert kb. 1 évvel ezelőtt volt egy gerincsérülésem, és emiatt ödémák(vérrögök) vannak a gerincemen. Emiatt a sérülés miatt fél évig nem mozoghattam egyáltalán csak később kezdtem el úszni de azt sem rendszeresen, és sokat híztam :( Azt mondták, hogy mozoghatok de gerinckímélő dolgokat csinálhatok csak. Esetleg tudtok olyasmit az úszáson kívül amivel gyorsan lehet fogyni és az izomzatomat is erősíti?

2014. júl. 24. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:

A fogyás elsősorban étrendfüggő! Gyorsan meg ne akarj fogyni, mivel max heti 0,5-1 kg mehet le zsírból. A többi izomból lesz és a végén rosszabb lesz a forma mint előtte.

Heti minimum 3-4 aerob edzés kellene, pl bicajozás, gyors gyaloglás, ellipszis trénerezés.

Erősítésnek pedig heti pár saját testsúlyos edzés, pl a fegyencedzés jó lesz, töltsd le a könyvet netről és alkalmazd.

2014. júl. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem a Fegyencedzést és az a gond vele, hogy elég sok fekvőtámaszt tartalmaz. És én nem fekvőtámaszozhatok...
2014. júl. 24. 20:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Pedig az nem terheli a gerinced. De ha a doki ezt mondta, akkor nem akarok ezzel vitázni. Az a gond, hogy akkor nehéz lesz bármit ajánlani, de majd még átgondolom.
2014. júl. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

igen,ez a dolog az étrenden áll vagy bukik.

szóval az úszáson kívüli dolog neve szénhidrát csökkentés.

amúgy miért nem rendszeresek az úszóedzések,ha arra rábólintott a doki?

2014. júl. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyébként ezek az ödémás csomók fel fognak szívódni később? Mit mondtak? (mert azt gondolnám, igen)

Ugyanis ha így van, szerintem nem érdemes most a hőstücsköt játszani - inkább kivárnék a helyedben, diétával és úszással. A gerinc nem játék.. :/

2014. júl. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

a fogyokura a koyhaban dol el:))


am szinkronuszas<3

2014. júl. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
az úszóedzések azért nem rendszeresek, mert helyben nincs uszoda és nyáron nincs edzés. de szeptembertől többet szeretnék úszni. hát a felszívódás... legutóbb a doktorn azt mondta, hogy lehet soha nem fog eltűnni valamennyi hátramarad és hatással lesz az egész életemre. igen tudom, hogy a gerinc nem játék de már teljesen kétségbe vagyok esve h soha többet nem mozoghatok úgy ahogy szeretnék. egyébként az étkezés elég nehéz dolog, mivel nem anyukám főz mert nincs itthon hanem úgy rendelünk konyháról, de megpróbálok kevesebbet enni és amikor anyukám itthon van, megmondom neki h olyanokat főzzön. egyébként találtam egy oldalt ahol leírják, hogy a gerincsérvesek milyen sportokat és egyebeket csinálhatnak. szerintetek rám is ugyan úgy vonatkoznak ezek a dolgok? bár nekem nem gerincsérvem van de felmerült bennem ez a kérdés h hozzájukl kell-e hasonlítanom magamat mozgás terén.
2014. júl. 25. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!