Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem magam rá a...

Hogyan vegyem magam rá a mozgásra? (L)

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom magam rávenni. Szeretnék mozogni, sportolni. Nincs nagy súlyfeleslegem, csak tunyának érzem magam. De mégse kezdek neki. Esetleg valami jó edzésterv vagy tipp, amit otthon is tudok végezni? köszi
2014. aug. 6. 08:53
 1/9 EffyStonem96 válasza:

Szerintem próbálj keresni egy olyan sportot, amit szeretsz. Persze a kondizás is megoldás, de én úgy gondolom, jobb egy csapat/egyéni sport, amiben jól is érzed magad, nem annyira monoton.

Hány éves vagy egyébként?

2014. aug. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy leginkább otthon lenne időm mozogni valamit is, mert dolgozok egész nap :/ 25 vagyok
2014. aug. 6. 09:03
 3/9 Barbixo válasza:
100%

Járj el futni, én heti háromszor futok. Mindig 3,2 km-t tizenöt perc alatt. Nem is vesz sok időt igénybe.

De ha mégsem akarsz otthonról elmenni, csinálj fekvőtámaszt, felülést, súlyemelést, stb. Én már fél éve edzek itthon és olyan átalakuláson mentem eddig át, hogy huha. Pedig nem az volt a cél, hogy formás legyek, én csak katonának készülök. Amúgy minden nap másfél órát edzek. Csak akarni kell, minden fejben dől el. Én is lusta lány voltam és nézz meg most. Olyanokra vagyok képes, amire soha nem is gondoltam volna.

2014. aug. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hú ne is mond ezelőtt másfél éve gondoltam elkezdek edzeni, aztán még félévig halogattam :D

Majd tavaly augusztusban tényleg nekiálltam először fegyencedzés, fekvőtámasz, guggolás. Az első 3 hét az egy kínszenvedés volt hogy heti 3x rávegyem magam a rendszerességre. Viszont 3 hét után már hiányzott, már vártam hogy edzhessek, megszokássá vált.


Először 10 fekvőtámasszal kínlódtam, 3 hónap múlva már villámgyorsan lenyomtam 50-et és egyszerre 70-et. aztán vettem egy komplett kondigépet használtan, rudakkal és 160kg súllyal és itthon nyomom a testépítést 15 kilót dobtam magamra, jó formában vagyok. Megérte :)

Nagyon sokat olvastam pl az egyik könyv c. "A sárga kapszula" megtanultam a táplálkozás fontosságát, ezen áll vagy bukik minden, és igen, tényleg így van.


A lényeg hogy kezd el heti 3x, a legjobb lenne a súlyzós edzés, de rengeteg videó van a neten amire mozoghatsz. Pl. akár ez a videó vagy hasonló, egy ilyen közel 40 perces mozgással és egy szálkásító étrenddel pár hónap alatt már látványos eredményeket lehet elérni és jó kondit.

https://www.youtube.com/watch?v=fcN37TxBE_s&list=PL917Fijiv6..

2014. aug. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek! Jó volt ezt olvasni, én még csak múlt hét óta halogatom, bár ha jobban belegondolok már tavaly nyár óta :D Most olyan jó lökést adtatok, remélem ki is tart! :) Tényleg kínszenvedés az eleje, de sajnos én hamar feladtam eddig. De most hátha más lesz! köszi
2014. aug. 6. 13:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincs mit :) Még annyi hogy pl. a videót amit belinkeltem nem kell ám egyből végig csinálni ami kényelmesen megy, az első héten elég 3x10 perc is aztán emeld az időt.


:D tudod én hogy kezdtem :D első nap 1x10 fekvőtámasz és 1x20 guggolás 3 perc és megvolt az edzés ez ment három napig :D Következő hét 2x10 fekvőtámasz és 2x15 guggolás ez ment 2 hétig ha ha ha :D A 3. héttől kezdtem jobban belehúzni csak, először csak kis célokat tűztem ki és valósítottam meg de azt rendszeresen, így tudtam csak megszokni az edzést hogy ne adjam fel.

Tudom hogy ez röhej de én a lassú víz partot mos elvvel indítottam így kisebb az esélye hogy feladod és hosszú távon mindenképp megtérül. Edzés után azonnal vigyél be fehérjét.

Sok sikert.!

2014. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jók ezek a videók, még egy párba belenéztem :D

Mit szólsz ehhez az edzéstervhez? [link]


kezdésnek nem is rossz. max elosztom eleinte a heti 3 edzésre :)

fehérjét te mit eszel?

2014. aug. 6. 18:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nehedere esik elkezdeni az edzést, akkor én nem az otthoni edzést ajánlom, mert nagyon könnyen bele lehet unni.

Járj csoportos edzésekre, vagy konditerembe, ahol van legalább egy edzőtársad, mert ez legalább valamilyen szinten kötelez.

Régebben én is elkezdtem otthon edzeni, de pár hónap után beleuntam. Viszont már egy éve járok rendszeresen konditerembe, eszembe se jutna otthagyni.

2014. aug. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

keress valami olyasmit, ami tényleg érdekel

járj táncra... anyi féle van, biztos h megtalálod a számodra a legmegfelelőbbet

kezdj el mozogni folyamatosan ...pl:egyik héten futsz 2kmt másik héten 3-at és igy tovább vagy az egyik héten csinálsz 20 fekvőt ma másikon 30at stb.

A lényeg h ne akarj egyszerre sokat mert csak izomázad lesz és utána megint csak semmi kedved nem lesz sportolni.

2014. aug. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!