Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Terdfajdalom - felmaratonnak...

Terdfajdalom - felmaratonnak neki merjek kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb 4-5 honapja kezdtem futni, es 3 honapja a felmaratonra keszulni. Mivel alapbol is viszonylag jo eroben voltam, ezert nem vittem nagyon tulzasba a felkeszulest, nehany hosszabb futason (8-12 km) kivul nem keszultem mashogy a versenyre.


Azonban ma futottam egy 11 km-et, de nagyon elkezdett fajni kozben a jobb terdem. Tobbszor is megalltam kozben 5-10 masodpercre pihentetni es nyujtani, utana egy ideig jo volt, de aztan csak visszatert a fajdalom. A korabbi futasaim soran nem jelentkezett ilyen intenziven.


Nagyon zavaro, mert amugy jo eroben vagyok, siman tudtam volna futni meg tobbet, ugy erzem nem lenne gond a felmaratoni tavval, de a terdem epseget nem merem kockaztatni.


A kerdesem, foleg a felmaraton/maratonfutasban tapasztaltakhoz, hogy erdemes nekimennem a versenynek? Van egy terdszoritom, azt erdemes felvenni? Tobb helyrol is azt hallottam, hogy nem nagyon javasolt hasznalni, de nem tudom pontosan miert.


Mit tanacsoltok?



2014. szept. 7. 12:06
 1/2 aikiboxer ***** válasza:
Ami fáj, azt ne csináld.
2014. szept. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2014. szept. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!