Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan legyek eredményes...

Hogyan legyek eredményes síkfutásban?

Figyelt kérdés

60 méteres sítfutásról van szó. 14 éves lány vagyok. Van rá 4 napom, hogy felkészüljek. A hétfői felmérésen az dől el, hogy ki megy az atlétikai versenyre. Az osztályomból én vagyok az egyik esélyes, de új tesitanárunk van, és felmérést fog csinálni. Ma megdícsért, hogy ügyesen futottam, de aránylag rövid lábaim vannak, és vannak nálam magasabb, hosszabb lábú lányok is, akik szintén nagyon gyorsak. Őszintén nem tudom, hogy a legutolsó fermérésen mennyit futottam.

Hogyan tudnék 4 nap alatt felkészülni? Tudom hogy nagyon kevés az időm. Kérek szépen mindenkit, prbáljatok meg segíteni! Köszönöm.



2014. szept. 10. 16:08
 1/5 fGhw39-84th ***** válasza:
4 nap alatt nem lehet csodát tenni. Sőt, ha valami komoly gyakorlatot csinálsz, azzal rontod az esélyeidet, mert csak fáradtabbak lesznek az izmok. Azt tudom javasolni, hogy a rövid láb miatt inkább arra koncentrálj, hogy gyorsan lépj, ne arra, hogy hosszúkat. Ismertem nagyon alacsony profi futó csajokat, úgy kapkodta a lábát, hoyg alig lehetett látni. :D Szóval ez nem kizáró ok!
2014. szept. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. szept. 11. 19:15
 3/5 A kérdező kommentje:

60 m letudva!!! nem lett olyan rossz 7.7 (de nem vagyok vele megelégedve)

köveztkező felmérés a 300 m hogy csináljam?? az elején lassan és az utolsó 50 m sprint?? valami jó tanács?

2014. szept. 23. 21:11
 4/5 fGhw39-84th ***** válasza:
3oo méter nem hosszú táv, nem nagyon kell gondolkodni rajta. Sprintelni semmiképpen nem sprintelnék, csak max a végén, ha tényleg van szufla, inkább erős tempóval végig. Inkább az a fontos, hogy a felmérésig minél többször tudjátok lefutni, hogy legyen valami elképzelés, hogy milyen az a tempó, amivel le tudod futni. Lehet egy alkalommal 4-5x3oo-at futni. A résztávok között persze pihenni kell, hogy a szív visszaálljon.
2014. szept. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60 méteren kizárt hogy ennyit fussál ha csak nem az legjobb barim vagy. Amúgy mennyi lett az időd 300on?
2014. nov. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!