Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy birhatnám tovább a futást?

Hogy birhatnám tovább a futást?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy nagyon nem bírom a futást. Nagyon hamar elfaradok és 2 kör után már ki akarom köpni a tüdőmet. Igaz a suliban eddig mindig végig kocogtam a 2000 métert, de utána 10 percig mozdulni sem bírok. Van egy kis túlsúly rajtam, 196 magas vagyok és 115 kiló, a tüdőmnek nincs baja. Mit tegyek, hogy ne okozzon gondot egy 2000 méteres futás? Fussak minden nap? De mennyit? Ha valaki írna valami edzés programot annak nagyon hálás lennék :)

2014. okt. 19. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Csinalni kell.Ha szeretnel fogyni akkor oda kene figyelni a taplalkozasra.Ahhoz hogy folyamatossan javuljon a teljesitmenyed foylamatosan edzesben kell maradnod.Legalabb minden masnap futnod kene.Es Mindig a korlataidat hataraig kell elmenned.Ha ezt megteszed akkor nemmarad el az eredmeny sem :)
2014. okt. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy ingyenes edzéstervet a neten. Neked szerintem jó kezdés lenne egy 5 km-re felkészítő program, pár hét alatt eljuthatsz a fél óra folyamatos kocogásig vele. Így nem neked kell kitalálnod, hogy mikor mit fuss. Nem kell mindig kicsinálnod magad, abból nemigen lesz fejlődés.

[link]

Vagy ha nem akarsz sétákat beiktatni, akkor ilyen is van ugyanehhez a távhoz:

[link]


Egyébként ez jó kiindulásnak, a téli futásról is írnak:

[link]

2014. okt. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi :) ment a zöld kéz :)
2014. okt. 20. 17:45
 4/5 anonim válasza:

Hasonló paraméterekkel rendelkeztem én is,


Januárban '' új évi '' fogadalom volt a futás

azóta mondjuk, hogy rendszeresen futok, 15 kilót fogytam

elsönek másfél kört ( 1km) bírtam,


Mostmár 5 km -t lefutom, ahogy abbahagyom a futást, szinte normálisan veszem a levegöt


Próbálj futni rendszeresen, elsönek kisebb, majd egyre hosszabb távot, aztán te is bírni fogod :D

2014. okt. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
motiváló komment, köszi :) 2 köröket futok egyenlőre :)
2014. okt. 23. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!