Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Diabos szálkásítás, lehetséges?

Diabos szálkásítás, lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 3éve vagyok lassan I.Diabetes-es.

Elkezdtem sportolni kb.1éve és most már elértem,ahhoz a ponthoz,ahol szálkásítani akarom az izmaimat.

De ez szénhidrát csökkentéssel jár (szinte ki kell zárni)

Nektek van ötletetek,tapasztalatok hogy hogyan lehetne ezt megvalósítani?



2014. dec. 9. 19:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%

Üdv!


Alap, hogy van. Szénhidrát csökkentéssel jár (amúgy nem kizárással), akkor csökkentsd a szénhidrátot. Ha nem csökkented hozzá az inzulinodat, akkor meghalhatsz (a gyógyszertől).


Legegyszerűbb, ha leteszed a gyógyszert és a fölösleges szénhidrátevést is. Éppenséggel szálkásításhoz is ez kellene.

2014. dec. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
A 2. típusnál az valóban lehetne hatásos,sőt állapot javító,ha teljesen abbahagyná a szénhidrát evést,és zöldségből zsírból nyerne energiát a ch helyett,de az 1. típusnál annyi,ott szúrni fog élete végéig akármit is csinál.A többiben egyetértek.
2014. dec. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Háááát.. nagyjából.


Azért ha nem eszik cukorként felszívódó szénhidrátot, akkor szúrnia sem kell nagyon. Hiszen minek inzulin, ha eleve nem ugrik meg a vércukor. Meg itt sem mindegy, hogy mennyit szúr, ha szúr. A kevesebb néha talán jobb, bár ezt mindenki maga érzi..

2014. dec. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nehogy megfogadd a felettem író hozzá nem értők tanácsát. Ne hagyd l a gyógyszert. A fehérje is ugyanugy inzulogén mint a szénhidrát. Főleg ha bcaa-t is szednél az eléggé az.

Menj el az orvosodhoz. És mondd el hogy fogyni szeretnél. És kérdezd meg mit tanácsol mekkora lehet a minimum szénhidrátmennyiség a gyógyszer mellett. Utána tartsd ezt és inkább a zsirt csokkentsd. Valamint a cardiorol és kérdezd hogy mi van. Mert inkabb azt növeld.

2014. dec. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ez is egy vélemény. Le lettünk szólva.


Azért megkérdőjelezném a vélemény jogosságát..


1. van egy előfeltételezés, miszerint hozzánemértők lennénk. A magam nevében tudok nyilatkozni, nem értek egyet ezzel.


2. az inzulinmennyiséget teljesen praktikus minimalizálni. Értelmetlen sokat használni, ha más nem akkor drága. Egyébként káros is, de ez más kérdés.


3. Bizonyos aminosavak inzulinogének.. ez nem fog meghatni egy saját inzulintermeléssel nem rendelkező embert..


4. Orvostól okosságot nem várnék a témában. Ők arra lettek nevelve, hogy sok gyógyszert állítsanak be a cukrosoknak, ez csak a cukrosok érdekével és a józan ésszel ellenkezik.


5. Diabetológus nem tud tanácsot adni a minimális szénhidrátfogyasztással kapcsolatban. Ugyanis nem igazán tanulnak erről. Van valami elvont vallásos elképzelésük arról, hogy minden embernek szénhidrátot kell fogyasztani (azt nem tanulják hozzá, hogy ettől rengetegen lesznek betegek) de nem gondolnám a véleményüket, pontosabban a bemagolt dolgaikat túl komolynak.


6. Ez külön tetszett "mit tanácsol mekkora lehet a minimum szénhidrátmennyiség a gyógyszer mellett"


Nehogy aztán a gyógyszer adag legyen az alacsony ch bevitelhez állítva... A megközelítés, halálosan szimpatikus :)


7. a zsírfogyasztás csökkentése valóban fontos lehet. Elvégre az nem inzulinogén tápanyag, hosszan biztosít egyenletes energiaellátást, és egy sportolónak aki nem eszik sok szénhidrátot, fehérjét sem vinné túlzásba hiszen ebből is cukor képződhet ami miatt több gyógyszerre lehet szükség, tehát eleve nem érdemes a szükségesnél magasabban tartani a fogyasztását.. a zsír marad a logikus fő energiaforrás. Hát ennyi.


Legalább nem értünk hozzá :)

2014. dec. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Jó rendben akkor kepzeljetek magatokat orvosnak mert elolvastatok egy paleomaszlagot és mondjatok neki hogy ne szurjon tobb inzulint hátha meghal.

Az 1-es tipusu cukorbetegseg orokletes. Nem életvitel miatt alakul ki. Nem a magas ch fogyasztas okoz cukorbetegseget.

2014. dec. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha ilyen eleve elrendelés elvvel jár az orvosfanatizmus, akkor én örülök neki, hogy nem vagyok az. :)


Biztosan örökölhető hajlam a cukorbetegségre.. ezt nem akarom kétségbe vonni. De autoimmun kialakulása is van. Meg attól hogy valaki 1-es cukros, még nem kell direkt sok szénhidrátot ennie és direkt sok inzulint használnia. Honnan van pénze sok inzulinra? .. khmm.


Miért halna meg egy cukorbeteg, ha nem szúr magának inzulint? A vércukorszint alacsonyan tartható inzulin nélkül is, illetve nem is arról van szó, hogy egyáltalán ne használjon, hanem lehetőleg keveset. Takarékosság, ez jelent még valamit? Kellene hogy jelentsen.

2014. dec. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Jó én még mindig azt mondom hogy előbb konzultáljon egy igazi orvossal mielott internetes paleoagymosottak hatására kezd játszadozni a gyógyszerével.

A vércukorszint attól meg fog emelkedni hogy valaki nem eszik ch-t.

Pl a tejsavó rendesen megdobja.

2014. dec. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Konzultáljon, csak az ott hallottak sem biztos, hogy jók.


Tejsavót.. végülis bármit ehet egy sportoló. De pont tejsavó fehérje kell.


Majd eszik tojásfehérjét, ennyi. Vagy ketogénezik, ketózis alatt védettek az izmok, nem kell sok inzulin, szálkásításhoz legjobb. Nyilván követnie kell majd a cukorszintjét, de ezt eddig is csinálta..

2014. dec. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nekem itthon van könyvem a Paleo étrendről.

El is olvastam,de nem tudnám kiiktatni a CH-t az életemből.

Legalábbis a kenyeret nem. 17 évesen nagyon rizikós bevállalni.

Szóval igazából amit mondasz az a Low-Carb diéta?

Lehetséges hogy napi 200g CH-ról levigyem 100-ra úgy hogy melette edzek,tanulok?

Azt mondják,hogy a fiataloknak sok étel kell mert fejlődünk. Melette edzek. Nekem ez így összeférhetetlen.

Nem kötekedés,tetszik amit mondasz de veszélyes nem?


Ui.: az inzulint nem szeretném elhagyni mert még nem én döntök róla. (egyszerűsítve: anyám agyvérzést kap kb.)

2014. dec. 10. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!