Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az lehetséges, hogy a testzsír...

Az lehetséges, hogy a testzsír% nem ugyanolyan ütemben csökken?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 2,5-3 hónapban lefogytam 10 kg-ot.

A kezdeti 27% testzsírról most 22%-nál tartok.

Tehát 10 kg leadás eredményezett ugyebár 5% testzsír csökkenést.


Az lehetséges-e, hogy további 5 kg leadásával 22-ről lemenjek 15%-os testzsírra?


Tehát, hogy fele annyi súly leadásával, mégis több %-ot csökkenjen a testzsír, mint korábban a 10 kg-al.



2014. aug. 11. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet kiszámítani pontosan, hogy mennyi testzsír % lesz vagy hogy milyen ütemben fogod leadni. Teljesen szervezet / emberfüggő.


De az utolsó pár kg zsírtól lehet a legnehezebben megszabadulni, nem lesz olyan könnyű, mint a legelején.


Nem kell ennyire stresszelni, csak csináld, aztán jön az eredmény, lehet 5 kg leadással 15% lesz a testzsírod, lehet, hogy 16-17% nem lehet megállapítani, majd eldől.

2014. aug. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

matematikailag igen, ha kevesebb zsír van rajtad, akkor kisebb súly leadásával lehet több %-ot adsz le mint fordítva.


Viszont minél kevesebb a felesleg rajtad, annál elkerülhetetlenebb az izomveszteség is. Szóval kár így számolgatni.


Meg egyébként sem a súly, meg a teszsír % a mérvadó, nézz bele a tükörbe, ha úgy nézel ki mint ami a cél volt, akkor midnen rendben, ha nem akkor dolgozz még érte. ilyen egyszerű, kár így túlkomplikálni ezt, annál rosszabb.

2014. aug. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem akarom túlkomplikálni, csak pont ezen gondolkoztam én is, hogy ha arányában a testsúlyhoz képest egyre kevesebb már rajtam a zsír, akkor kisebb fogyás is már egyre nagyobb százalékos változást eredményez.
2014. aug. 11. 14:33
 4/4 anonim ***** válasza:

A testzsir az csak egy szám. Ne legyen ilyen célod hogy na még pont 5 kg-ot.

Fogyj minden héten 0,5 kg-ot mikozbe az erődet probálod fenntartani minden gyakorlatban és elobb utobb szálkás leszel.

2014. aug. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!