Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Diabos szálkásítás, lehetséges?

Diabos szálkásítás, lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 3éve vagyok lassan I.Diabetes-es.

Elkezdtem sportolni kb.1éve és most már elértem,ahhoz a ponthoz,ahol szálkásítani akarom az izmaimat.

De ez szénhidrát csökkentéssel jár (szinte ki kell zárni)

Nektek van ötletetek,tapasztalatok hogy hogyan lehetne ezt megvalósítani?



2014. dec. 9. 19:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nincsen semmiféle olyan szabály, ami szerint napi 100g (nettó) szénhidrát mellett ne lehetne tanulni és keményen edzeni. Annyi inzulint kell használni, amennyi ekkora bevitelhez ideális.


Nyilván több zsírt (vagy fehérjét) kell enni, energia kell a működésünkhöz. De lowcarb diétával könnyebb fogyni, és van még más előnye is.

2014. dec. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Low carb dietaval nem konnyebb fogyni és annyi elonye lehet max hogy kevésbé éhes.

De kevesebb az energia is sokkal. Es nagyobb az izomveszteseg

2014. dec. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ó hát akkor nagyon egyszerű.

17 évesen ne szálkásíts. Fejlődő szervezetként szükséged van a kalóriatöbbletre. Csináld azt hogy edzz súlyzókkal, fókuszálj az erősödésre. Meg csinálj valami más sportot És nagyonlassan növeld a tömeged. Kb havi fél kg vagy kevesebb ütemben. Emellett szálkásodni fogsz mert még növésben vagy de egy minimális kalóriatöbblet az kell

2014. dec. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én lowcarbon vagyok, nem hinném, hogy egy több szénhidrátot fogyasztó embernek jobb energiaszintje lenne mint nekem. Főleg az állandóan hullámzó vércukorszint és a nagy inzulinelválasztás miatt.


Az izomveszteség csak a mendemondákban nagyobb lowcarb étkezés mellett. Amúgy a glukagon elvileg védi az izmokat, ha pedig nincs jelentős kalória megszorítás, akkor miért is lenne izomvesztés? Nem éhezni kell, hanem normálisan enni.. A lowcarb diéták teljesen normálisak, nem is kellene diétának nevezni őket.

2014. dec. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Kevesebb ch-n nehezebb fenntartani az edzést és az erőt. Amibol ha vesztesz akkor vesztesz izmot is.
2014. dec. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem nehezebb fenntartani az erőt, edzés intenzitást lowcarbon. Nem tudom hol olvashattál ilyet..


Lehet, hogy te inzulinrezisztens vagy esetleg más bajod van, ezért kevés szénhidrátfogyasztás mellett nem érzed jól magad, de ne általánosíts szerintem másokra, egészséges emberekre.. soha az életben nem volt jellemző sok szénhidrátevés (hiszen ez nem is lehetett a mezőgazdaság előtt), mégis szerinted magas ch fogyasztással lehet jobb sportteljesítményt elérni. Ez nagyon logikátlannak tűnik, de ezt biztosan vizsgálták.. akár utána is lehetne nézni. Erőemelők azért köszönik megvannak nemhogy lowcarbon, de ketogén diétán is, jó erőben.


Erre mit mondsz? Gondolom nem azt, hogy esetleg tévedhetsz.. :)

2014. dec. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A top erőemelők magas ch-n vannak. Talán utolsó hetben lemennek 0-ra hogy beférjenek a sulykorlatba(vizveszteseg miatt) de utana mocskosul rátöltenek. A sportolok akik figyelnek a kajara magas ch-n vannak mind. Egyedul a testepitok kozott van olyan elmebeteg aki pont azt vonja meg magatol ami az energiat adja elsodlegesen csak azert hogy egy kis vizzel kevesebb legyen rajta. A test elvan zsiron is. De a PREFERÁLT energiaforrása a szénhidrát. A zsírokat nagyon rosszul hasznosítjuk glikogénre. De neked mondhatom mert elolvastál egy paleos weboldalt/könyvet tele mítosszal meg osszeeskuves elmelettel és felvilagosultnak érzed magad miközben egyáltalán nem tudod miről beszélsz. Pont olyan vagy mint akik vallásosak.

Az ember mindig is magas ch-n elt. A legegeszsegesebb orszagok is mind nagyon magas ch alacsony zsiros etrenden vannak. Egyedul az inuitok kovetik a paleot. Akik a 2. Legegeszsegtelenebbek a földön. Rögtön a napi szinten 5x gyorskakát zabáló amerikaiaknál.

2014. dec. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!