Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősport/harcművészet...

Melyik küzdősport/harcművészet a legjobb? Szempontok lent.

Figyelt kérdés

Melyik a legjobb: - Látványban

- támadásban

- önvédelemben

- hatékonyságban

- utcai bunyó esetén


+ Ninjustu-ról vélemények? Tudom, itthon sz@rul tanítják, de arra vagyok kíváncsi hogy maga a stílus milyen, érdemes e megtanulni (külfölfön).



2015. márc. 18. 23:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
0%
Taekwondo és mellette aikido. Ez egy tuti kombó.
2015. márc. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
43%

A ninjutsu nem azért szar, mert szarul tanitják, hanem azért mert szar koncepció az egész. miből áll: ökölharc, földrevitel, feszitések, fegyveres harc, rejtőzködés, f4szomtudja mi.


Ha ilyen sokmindent tanulsz, mindegyikbe szar leszel. felpofoz egy boxoló, lerúg egy thaiboxos, földhözb4sz egy judos, egy bjj-s meg letépi a karod és feldugja a seggedbe. a fegyveres harcnak meg semmi értelme, nem hordhatod őket. vajon miért nem fegyverzik fel a katonákat shurikennel, meg karddal? mer adnak nekik puskát!


szóval azért oktatják szarul, mert egy nagy léghajtás az egész, és tökmindegy hogy oktatják. Ha szar van vagyorára, nem mindegy hogyan tálalják?

2015. márc. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Szerintem:

Látvány - van valami extreme martial arts, ahol performanszra gyúrnak


Támadásban:

KS - kiemelkedő az ökölvívás, a thai box és a birkózás. 3 sport aminek a gyakorlói le tudnak rohanni, erős technikájuk van + az amerikai focisták, azok külön kategóriák támadásban


HM - én taichizom. Szerintem lágy stílusokkal megfelelő gyakorlással még erősebben meg lehet tanulni ütni, rúgni és földre vinni, mint küzdősportokkal.


Külső stílusban ha valaki nagyon jó, akkor mint írták taekwondóval szerintem is jókat lehet rúgni, azok erős támadások.


Önvédelemre

KS - szerintem az ökölvívás és a birkó marad, ezekkel utcán is meg lehet állítani egy embert. Esetleg kettőt, ami azért szép bár.. megvannak az edzések korlátai.


HM - maradnék a lágy stílusoknál, meg a sok gyakorlásnál. Systema, taichi jól gyakorolva szerintem több kontrollt adnak a mozgás felett, másik ember felett, 1-2 ember ellen jók. Alap fegyverhasználatot (bot vagy kés) többet gyakorolják.


Hatékonyság attól függ utca vagy ring a kérdés.


Utcai bunyó - formálisan ugyan az mint az önvédelem. Ha párbajra gondolsz akkor meg inkább ring.


Ninjutsu technikái nekem tetszenek, de nagyon kevésről gondolnám azt, hogy működnének. Én személy szerint taichin belül is ütéspárti vagyok, ezért is bírom nagyon a boxot, mert lényegében véve szerintem az az alap állóharcmodor. Ninjutsuban sokkal nagyobb hangsúlyt kapnak az ízület manipulációk.. élesben ezekről én nem tudom, mennyire működnek. Egy dolog, hogy elméletileg bizonyos irányba törik egy ízület, más dolog, hogy meg lehet-e úgy fogni és feszíteni, ha egy ember közben meg akar verni.


Szerintem mozgásfejlesztésre és ízületmanipulációra inkább jobb egy jó edzővel aikido-t gyakorolni. A mozgás miatt, arra sem mondom, hogy mindenki meg tudja tanulni alkalmazás szinten.


A ninjutsu stílus nekem inkább bulinak tűnik, japán hagyományőrzés, akinek tetszik az csinálja de ringben azért megnézném, mielőtt élesben derül ki róla hogy nem működik. Heti 5-6 edzéssel azért biztos lehet fejlődni benne, egyébként nem túl komplex, csak nincsen idő megtanulni a részeit (már ha tegyük fel tényleg gyakorolnak normálisan ütni, feszíteni. Akkor külön kellene zsákoló edzés, állóharc lényegében mint a boxolóknák. kellene birkózó edzés, bjj edzés.. ez mind ninjutsuban. heti 5 edzés, 2 órásak úgy lehet harcművészetet tanulni, és pár év alatt az alapok meg is lesznek, igazából pont mint a küzdősportokban)

2015. márc. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
56%

1-es meg a tutikombója :D Jó isten.Baratom hol a földharc.

Aki a földon nemtud mozogni az alapból vesztes,ráadásul nem is nevehzeti magát bunyósnak.

Nézd mega világ legjobb bunyósait.Hány tékvandós,ajkidós van ott....Na és hány Muay thai,Bjj.Box,birkodzó ?

2015. márc. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 aikiboxer ***** válasza:
72%

Jól írja az #1, TKD és aikido tutti kombó -- a látványra.


A többire meg ott van a box, thai box, savate, kick box, birkózás, judo, BJJ, sambo.


A ninjutsu meg egy nagyon szórakoztató gyűjteménye mindenféle szórakoztató pusztakezes és fegyveres technikának, de a mozgáskultúra is meg az edzésmódszertan is mostanra elavult, a harcművészetek evolúciója odébb tart.


Ha hatékony fegyveres stílust akarsz tanulni, akkor kali/escrima, kendo/kenjutsu vagy canné de combat.

2015. márc. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Önvédelem és hatékonyság terén kihagytam a fegyveres stlusokat, ha jól felkészitenek valakit botta, vagy késsel, azokkal a közelharc nagyon hatékony, hatékonyabb mint a lőfegyver, gáz spré vagy pisztoly.


Mint irták is - escrima - kali, jetkali, sambo fegyveres része, dog brothers tipusú full contact botos bunyó eléggé megedzi az embert.


Késről annyit, hogy vitatható mennyire jó dolog halálra kaszabolni valakit utcán, mondjuk tartható álláspont, hogy ma az utcán is lehet élet-halál szituáció. Szerintem rövid bot jobb, fegyveres emberek ellen is mint a kés, de ez már nagyon egyéni beállitottság kérdése kinek mit jelent a hatékony bunyó vagy önvédelem.


Nincs hosszú i betűm, bocs.

2015. márc. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
4. minek a földharc?? Közepes szintű aikidóval nincs szükség rá :) Abban az a jó, hogy a támadó amint kinyújtott láb-közelségbe kerül hozzád, repül a földre :) nem kell ide a földön fetrengés. Am földharhoz a jiu a legjobb
2015. márc. 19. 11:36
 8/28 anonim válasza:
100%
Szerintem ne annyira az iskolára/stílusra koncentrálj, hanem a tanárra. Azt az embert nézd meg jól, aki a mestered lesz, akitől tanulni fogsz. Ő mire képes a harművészet és a tanítás terén. Végső soron mindegyik harcművészeti iskola ugyan oda vezet, még ha a technikák és a gyakorlatok mások is. A mesteredtől fog függni minden, kevésbé az iskolától.
2015. márc. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
56%
Azért én azt megnézném, hogy egy átlagos feketeöves aikidósnak nekimegy egy boxoló, thai-os vagy egy birkózó, és vajon ki repül hova. Én azért itt kétkednék.
2015. márc. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
51%
*vagyis inkább kíváncsi lennék rá, mert még nem láttam ilyet, ennyi.
2015. márc. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!