Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Napi egy óra gyaloglással...

Napi egy óra gyaloglással lehet fogyni?

Figyelt kérdés

43 éves nő vagyok, 160 cm és 67 kg, erős combokkal,csípővel, jellemzően endomorf testalkattal.

Már évek óta nem mozgok, nem sportolok semmit, most gyalogolni kezdtem, mert szeretnék fogyni 5-6 kg-ot.

Napi egy órát gyalogolok, ez a szabadban általában 6 km szokott lenni, bent futópadon kb. 3-3,5 km (a futópad mechanikus néhány %-os emelkedővel).

A kinti gyaloglás közben 110-120 között van a pulzusom, a futópadon 120-130 között.

A padon próbáltam már néhány intervallum edzést, ami nekem a következőképpen nézett ki: 10 perc gyaloglás bemelegítésként; utána fél perc gyors gyaloglás,amilyen tempóval csak bírom, aztán másfél perc séta, ezt ötször ismétlem; majd a végén 10 perc gyaloglás.

A mozgás beiktatása mellett igyekeztem változtatni az étkezésemen is, ami eddig elég rendszertelen volt (változó időpontokban ettem napi kétszer, válogatás nélkül ami jól esett). Most napi 4-5-ször eszem, iktattam be zöldséget, gyümölcsöt, amit eddig elég keveset ettem, a cukrot és pékárukat pedig próbálom kihagyni, illetve fehér kenyér helyett rozsot és teljes kiőrlésűt eszem. 15 napja fogtam hozzá a kúrához, az eredmény eddig 1 kg plusz :) A körméreteimet sajnos nem mértem meg, de úgy tűnik, hogy a pocakom talán kicsit lapult (sajnos a mellem is).

Mit csinálok jól, és mit rosszul? Köszönettel veszem a jó tanácsokat :)



2015. ápr. 8. 18:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha ezzel kalória mínuszban leszel, akkor fogysz. Ezen múlik, teát étrendfüggő erősen. A gyümölcsöt is hanyagold, néha kevés mehet. Ezekben is cukor van. Az hogy tk kenyér megy még nem elég, mert kalóriában az is van annyi. Tiszta étrenddel is lehet hízni, mivel mennyiségfüggő, nem csak a minőség számít.
2015. ápr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!