Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futni szeretők, mitől van a...

Moncsy21 kérdése:

Futni szeretők, mitől van a következő panaszom?

Figyelt kérdés
szeretek futni, 3éve hobbi szinten 6-8km-t kocogok, azt már kezdem megszokni hogy furán néznek rám az utcán de az mitől van hogy napokig semmi bajom,aztán egyik napról a másikra olyan szinten elkezd fájni a lábszáram(sípcsontom) hogy alig bírom magam hazavonszolni..én csinálok vmit rosszul?

2015. ápr. 30. 17:07
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy neki van fogalma az anatómiáról, de akinek papírja van erről, annak meg nyilván nincs fogalma, ezért irreleváns a végzettsége.

A kérdezőről három sor alapján megfellebbezhetetlenül közölte, hogy nem alkalmas a futásra, innentől minden más vélemény szintén irreleváns.

Rossz lehet neki, én nem szeretnék így élni.

2015. máj. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
hajaj milyen etikai vitát robbantottam ki :D Egyébként dietetikusként kijelenthetem hogy habár nem vagyok vékony de normál BMI-s alsó határon vagyok. Rendszeresen heti 4-5 alkalommal futok a táv 6-8km között változik.. futócipő váltás időszerű lehet már mert már pár éve megvan... és sajnos eddig utcán de akkor innentől keresek vmi más opciót..egyébként mi a legideálisabb terep? ja és súlyzós edzésre meg csak annyit mondanék hogy nem szeretnék izmosodni... a tipikus példája lettem ugyanis annak akinek a minimális zsír alatt van izom..szóval a cél a felső zsírréteg eltüntetése..ezért cardiozom... ez a csonthártya gyulladás pedig elég félelmetes... anno voltam már térdem miatt vizsgálaton de nem találtak semmit... nincs szerencsém...
2015. máj. 12. 19:46
 23/29 anonim ***** válasza:

Nem közöltem semmi megfellebbezhetetlent. Ó jee. De köszii, jöhetnek még ismeretlen emberek vaktában ellőtt előítéletei. Durván 7 milliárd 300 millió a Föld lakossága, mindenki jöhet, szemrebbenés nélkül bírom ;P


A legtöbb nő teste nem olyan sz.ar mozgásra van kitalálva, mint a futás.


Arra vannak kitalálva, hogy szeressék őket, simogassák őket, hogy szépek legyenek, hogy gyermeket szüljenek, hogy jól tudjanak erősíteni, de hát a futás rázkódása, terhelése (és ez nem az én egyedüli véleményem, hanem számos más edzőtársamé) nem igazán nekik való.


Az sem nekik való, hogy máglyán elégessék őket, mert boszorkányok. Mégis volt ilyen. De gondolom az is baj, ha ez az álláspontom. Nem baj, ettől még ezek maradnak az álláspontjaim :)

Legalábbis amíg meg nem szabadulok a 'személyiségemtől', addig Gergő ilyen lesz :)

2015. máj. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Na bogaram, akkor most én mondom meg a tutifrankót, a közebszólónak meg megköszönjük a szakvéleményét.


Egy aszfaltos futócipő élettartama 1000-1500 kilométer között van a cipő és a futó felépítésétől függően. Utána tönkremegy a csillapítása, ami pedig aszfaltos futásnál alapvető, hiszen minden lépésnél becsapódik a lábad. Márpedig ha ezt alkalmatlan cipőben csinálod, annak az egyik leggyakoribb következménye a csonthártyagyulladás, amit tipikusan sípcsont menti fájdalom formájában fogsz érezni. Ez nem olyan félelmetes, de azért nem is kell félvállról venni.


Számoljunk picit: heti 30 kilométerrel számolva egy év alatt eléred ennek a felső határát. Te meg 30-40 kilométert futsz, és több éves a cipőd. Kapizsga? Azt a cipőt legfeljebb kutyasétáltatásra lenne szabad használni, nem futásra!


Én az egyik legjobban sikerült futásomat adtam fel emiatt, nem évekkel túlhordott cipőben... Pedig az terep volt.

Szóval kéne neked egy új cipő, és most egy nagy adag pihenés, mielőtt újból futni kezdesz, na ezt vedd komolyan! Akkor is, ha nehéz. Amikor elmúlt a fájdalom, pihenj még egyszer annyi ideig, aztán óvatosan kezdd újra új cipőben.

2015. máj. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Na de hogy a szakértőnk se érezze teljesen letromfolva magát, a szeretetben meg a simogatásban igaza van, és ezek annyira nem ellentétes dolgok a futással, hogy itt ki merem jelenteni, bármelyik futónő jelentkezhet nálam simogatásért, és meg fogja kapni, ahogy kell! Sőt többi sport szerelmesei és az edzőnőik is. A máglyát idekeverni viszont alsó hangon ezer százalék demagógia volt.
2015. máj. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

S valószínűleg nem véletlen írtam hatalmas demagógiát.


Jó komi volt a futócipős!

2015. máj. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
kérdés... miért is kell ugy beszélni valakivel mint egy szellemi fogyatékossal? én szerintem senkivel nem bunkóztam szóval....
2015. máj. 12. 21:37
 28/29 anonim ***** válasza:

Úgy nézett ki? Nem annak volt szánva. Azt hittem, örülni fogsz a megoldásnak.


Ami persze csak akkor megoldás, ha beválik. EZ biztosan hiba, de ez nyilván nem jelenti azt, hogy az egyetlen probléma, ezt csak teszteléssel lehet eldönteni.

2015. máj. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2015. máj. 12. 21:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!