Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás és dohányzás?

Futás és dohányzás?

Figyelt kérdés
Régebben rendszeresen jártam kocogni,viszont akkor nem is dohányoztam.Szeretnék ismét elkezdeni,de tudom,hogy nem fér össze a kettő.Hogyan kezdjek hozzá?Van-e itt olyan,akinek vannak hasonló tapasztalatai?Illetve magát a futást hogyan érdemes elkezdeni?-10 kg lenne a cél,szépen fokozatosan,étrendre ügyelve.158cm/62kg,28/N.

2015. máj. 9. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Tudom, nem szép, de én sportolás mellett dohányzom. Semmi gondom nincs a futással, legalábbis nekem.
2015. máj. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a bajom,hogy elkezdtem én már 2-3 hónapja kocogni,de annyira nehezen ment,hogy nem csináltam.És nem tudom,hogy azért volt-e,mert megint az alapoknál kezdtem,vagy ráfogtam a cigire.De ha itt rinyálok,akkor ez sosem derül,úgyhogy felemelem a fenekem.:) Csak hasonló sorstárs véleményére lettem volna kíváncsi.Köszi a választ.
2015. máj. 10. 07:56
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Én határozottan úgy veszem észre, hogy nehezebbé teszi a cigi a futást, de ez lehet csak lélektan. Viszont akkor is nehezebb lesz, a helyedbe nem cigiznék, nem jó az semmire. Legyél kocadohányos, szívj el néha egy-két szálat, hidd el, jobb lesz az úgy, még az egészséged is megmarad hosszú távon.
2015. máj. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kovpet ***** válasza:
0%

"-10 kg lenne a cél,szépen fokozatosan,étrendre ügyelve"


Jól akarsz kinézni, de nem zavar, hogy közben büdös vagy? Szokj le arról a szarról.

2015. máj. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Én is úgy futok, hogy napi 1 doboz elmegy.

Az elején ne a futás minősége legyen a cél, úgysem megy jól.

Nekem kb 1 max 2 hét kellett, hogy a tüdőm ráhangolódjon a futásra.

1 perc futás után már szinte egyáltalán nem kaptam levegőt, hiába figyeltem a légzésre, nem ment és kész.

Futottam amíg bírtam, ha az 1 perc volt akkor annyi, aztán séta addig amíg nem rendeződött a légzés, aztán futás amíg bírtam és így váltogatva tovább.

Köhögtem is utána, fájt, szúrt a levegővétel még vagy fél óráig.

A második héten jött a változás. Egyszerűen szabadnak éreztem a tüdőmet, ilyen utoljára cigizés előtt volt.

Megszűnt a zihálás, köhögés, szúrás.

Egyáltalán nem befolyásol már az, hogy cigizek.

A lényeg, hogy ne add fel. Inkább fuss cigi mellett, mint ne tedd, mert nehéz.

2015. máj. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Én is cigi mellett futok. Legelőször talán 6 percet bírtam futni. Le is tettem róla. Aztán elkezdtem biciklizni, és kb egy hét múlva éreztem, hogy kitágult a tüdőm, megerősödött a lábam, ígyhát megint elkezdtem a futást. Sokkal jobban ment. Eleinte 1-2 km-t lassan, aztán fokozatosan és lassan(!!!) emeltem a távot és elkezdtem élvezni a futást. Ez kb. 6 hónapja volt. Most 10 km-t futok, (cigi mellett) és nem bántam meg, hogy kitartó voltam! Szóval: hajrá!
2015. máj. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

En is cigi mellett fogok futni. :D Imadok bagozni, de mivel sokat eszem, lassan ott tartok, hogy illene fogyni 1-2 kg-ot. 174 cm mellett 65 kg max-ot akarok. Most meg valahol 65-70 kozott vagyok. :)


Az egyik valaszadonak uzenem, hogy ha neked budos vagyok (ugy ertem, hogy ha a cigisek budosek), akkor majd TE arrebb mesz. :) A cigi ugyis kevesebb kart okoz nekem, mint az olyan minden leben kanal emberek, mint te. xD

2017. júl. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Le kell tenni,siralmas az egèsz,de jobb abbahagyni csak nehèz,de utàna kingdom az egèsz.
2018. márc. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
46%
Először is én is köszönöm a válaszokat, megtaláltam más kérdésében az én keresett válaszomat is. Másodszor pedig a kérdés az volt, hogy hogyan fér össze a dohányzás a futással és nem más. Ha nem akarnánk dohányozni, nem tennénk. Köszi
2018. szept. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!